Interwencje

Interwencje

09.01.2019

SPC wyraża sprzeciw, by utożsamiać czy nawet sugerować, jakoby wprowadzenie urlopu szkoleniowego w wysokości 6 dni roboczych mogło spowodować pogłębiającą się zapaść opieki zdrowotnej w Polsce.

Pismo SPC do Redakcji Rynku Zdrowia

08.01.2019

Odpowiedź SPC na reportaż z 02.01.2019 nadany w programie TVN 24 ,, Fakty ”

Oświadczenie SPC do Redakcji TVN w sprawie norm zatrudnienia pielęgniarek

04.01.2019  Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe otrzymało pozytywną, odpowiedź z Departamentu Ubezpieczeń Społecznych przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, gdyż sprawę tę Pan Rzecznik Praw Obywatelskich tam właśnie przekazał.

03.01.2019

Pielęgniarki Cyfrowe interweniują do rozgłośni radiowej RMF FM, gdzie kolejny raz nazwano pielęgniarki  „SIOSTRAMI”.

Pielęgniarki Cyfrowe interweniują do radia RMF FM.

06.11.2018

Problem szczepień w aptekach powraca jak bumerang.

Tym razem pytamy o możliwość przeprowadzenia szczepień w aptece  krajowego konsultanta ds. pielęgniarstwa, dr.hab. Marii Kózki z Instytutu Pielęgniarstwa Collegium Medicum UJ

 

26.10.2018

Piszemy list do Rzecznika Praw Obywatelskich z prośbą o sprawdzenie, czy  nie doszło do naruszenia zasady równego traktowania wobec pielęgniarek i położnych  przebywających na zwolnieniu lekarskim lub będących w ciąży. http://www.pielegniarkicyfrowe.pl/2018/11/09/list-spc-do-rzecznika-praw-obywatelskich/

22.10.2018

Z zażenowaniem obserwujemy przedstawiany w programach i serialach telewizyjnych obraz polskiej pielęgniarki. Nie zgadzamy się na ukazywanie w tak negatywnym świetle zawodu, bez którego opieka zdrowotna nie może istnieć. Zostały wysłane do stacji telewizyjnych TVN, POLSAT i TVP2 listy otwarte, by zamiast ośmieszać tę, jakże potrzebną profesję, skupiły się na jej promowaniu. Pismo do Polsatu Pismo do TVN

21.10.2018

Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe popiera z całą mocą protestujących pracowników w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 3 w Rybniku w walce o podwyżki dla każdego pracownika, niezależnie od przynależności związkowej oraz poprawę warunków pracy.

Więcej w piśmie, które wysłaliśmy do dyrekcji szpitala. Link poniżej Oświadczenie w sprawie szpitala w Rybniku 30.08.2018 Zgłaszamy do Ministerstwa Zdrowia propozycje zmian, co należy zmienić w Ochronie Zdrowia. Proszę zwrócić uwagę na nasze propozycje w organizacji POZ Całość Propozycje zmian w funkcjonowaniu Ochrony Zdrowia dla Ministerstwa Zdrowia-1 16.08.2018 Pisma do Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych czy wyżej wymienione podmioty popierają i zamierzają wspierać logistycznie i finansowo projekt firmy Fundacja Rozwoju Sportu i Zdrowia ,, Pracuj i Studiuj w Polsce ”  celem którego jest wykształcenie i zatrudnienie Pielęgniarek ze wschodu, oferując im nieporównywalnie lepsze warunki niż polskim studentom i pracownikom warunki do pracy i nauki. Poniżej link z ofertą Fundacji Rozwoju Sportu i Zdrowia wraz z treścią naszych pism. https://wp.me/p9a6Q6-WB 04.08.2018 Pismo z zapytaniem o dopuszczenie do pracy Pielęgniarek spoza UE bez kwalifikacji, ja podstawie oceny dyrektorów szpitali. Pismo skierowane do Min. Rafalskiej Treść pisma 03.07.2018 Odpowiedź Urzędu Marszałkowskiego w Choroszczy odpowiedź-pielęgniarki cyfrowe-syt.w szpitalu-06.2018-1   06.07.2018 W ostatnich dniach doszło do bezprecedensowej sytuacji, kiedy organy założycielskie podmiotów medycznych, w których pracownicy codziennie walczą o zdrowie i życie podopiecznych, same w sytuacji kiedy im zdrowie szwankuje są oskarżane i prześladowane. Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe protestują i wysyłają pisma z prośbami o interwencję:

  • w sprawie równego prawa dostępu do świadczeń medycznych, oskarżane są  chore pielęgniarki
  • o próbę oszustwa przy korzystaniu ze świadczeń zdrowotnych, a także o:
  • reakcję na próby zastraszania nasze chore koleżanki i kolegów przez nasyłanie pracowników działów Personalnych oraz kontrole Policji (!).

Kontrole dotyczą tylko naszej grupy pracowników, co świadczy o nękaniu, zastraszaniu, i celowej dyskryminacji zawodów Pielęgniarki / Pielęgniarz i Położna / położnik Prośba o interwencję Rzecznika Praw Pacjenta Prośba o interwencję p. Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Prośba o interwencję p. Przewodniczącej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych     Korespondencja do Centrum  Kształcenia Podyplomowego  Pielęgniarek i Położnych CKPPiP odpowiedz-do-CKPPIP-2 (1)   Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe dbają o interesy środowiska pielęgniarek i położnych i interweniują w sprawach. Całość korespondencji jest dostępna na stronach www i w tej zakładce. 28-03-2018-do Rzecznika Praw Obywatelskich Pełnomocnik Rządu 2018 dyskryminacja Listy do redakcji dzienników i stacji telewizyjnych, które podały nieprawdziwą, niesprawdzoną informację, że o zabójstwo został oskarżony polski pielęgniarz. Prosimy o sprostowanie informacji następujące  redakcje: Gazeta Prawna TVP.info RMF info radio ZET planeta.fm NEWSWEEK Dziękujemy za ogromną pracę i trud Pani Ewelinie Tymoszuk.

%d bloggers like this: