Pielęgniarki Cyfrowe interweniują do radia RMF FM.

Pielęgniarki Cyfrowe interweniują do radia RMF FM.

Pielęgniarki Cyfrowe interweniują do rozgłośni radiowej RMF FM, gdzie kolejny raz nazwano pielęgniarki  „SIOSTRAMI”.

Stowarzyszenie Pielęgniarek Cyfrowych podejmuje kolejną interwencję w sprawie poprawnego przedstawiania wizerunku współczesnej pielęgniarki.

Czasy sióstr minęły, dziś pielęgniarstwo to autonomiczny, samodzielny zawód, o którego prestiż należy dbać. Informacje odnośnie zawodu pielęgniarki również kreują nasz publiczny wizerunek. Mamy prawo domagać się szacunku. Nasza profesja powinna wyjść z cienia. Jako zawód najbliższy pacjentowi, powinien być poprawnie przedstawiany i nazywany medialnie.

Pielęgniarki Cyfrowe zwracają się zatem z pismem do Dyrektora Public Relations RMF FM o sprostowanie na antenie Radia RMF FM niewłaściwego sformułowania określającego pielęgniarki „siostrami”.

Poniżej prezentujemy Państwu treść pisma:

 

Proszę zostaw odpowiedź

4 komentarze do wpisu „Pielęgniarki Cyfrowe interweniują do radia RMF FM.

  1. Ale ból d***y… porobiły magisterki i poprzewracało się paniom w miejscu gdzie plecy tracą swą poszanowaną nazwę.
    Powiem wprost… Kiedyś pielęgniarka nie obrażała się za „siostrę”. Dziś nie dość, że obraza majestatu to jeszcze trzeba asystentów zatrudniać bo już paniom z mgr przed nazwiskiem urąga zmiana pampersa czy podanie basenu. Chore! Chore!

    • ‚Szanowny użytkowniku Panie pielęgniarki to zawód, profesja. Nigdy nie były ‚siostrami’, a Pana komentarz jest dla nich brakiem szacunku.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: