Przypomnijmy, Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe, to przede wszystkim ludzie, to dla nich jest ta organizacja.
Do września 2018 roku działalność SPC rozwijała się bardzo intensywnie.
Linki:
Przybywało coraz więcej członków, którzy swoją pracą i zaangażowaniem w działalność na rzecz środowiska pielęgniarek i położnych sprawili, że przez kolejny rok osiągnęliśmy wiele sukcesów, staliśmy się organizacją opiniotwórczą oraz coraz częściej zapraszaną do udziału w ważnych wydarzeniach dotyczących Ochrony Zdrowia.
To ludzie pracujący społecznie w naszej organizacji kreują i forsują swoje projekty, z których realizacji korzysta całe środowisko. To praca dla nas wszystkich, dla pielęgniarek i położnych, a w ogólnym rozrachunku dla całego społeczeństwa.
Na przełomie października i listopada 2018 roku po wprowadzeniu tzw. „Pakietu Szumowskiego” wiele osób zgłosiło do Stowarzyszenia nieprawidłowości w przeliczaniu podstawy zasiłku macierzyńskiego i chorobowego lub wręcz brak ponownego przeliczenia. SPC stworzyło wzory pism do pracodawcy oraz do oddziału ZUS.
Krok po kroku opisaliśmy, jak należy postąpić, aby uzyskać ponowne przeliczenie zasiłku chorobowego i macierzyńskiego. Dzięki tej akcji wiele osób odzyskało utracone pieniądze.
W drugim roku działalności, z uwagi na zbliżający się okres wyborczy do samorządu pielęgniarek i położnych opublikowaliśmy cykl artykułów opisujących najważniejsze zadania Naczelnej oraz Okręgowych Izb Pielęgniarek i Położnych.
Kolejnym cyklem utworzonym przez członków SPC na rzecz środowiska był cykl publikacji na temat prawa pracy, który przybliżył czytelnikom obowiązki pracownika oraz pracodawcy i inne istotne kwestie związane z zatrudnieniem.
Kompetencje pielęgniarek i położnych to zbiór artykułów mających za zadanie przybliżenie społeczeństwu zakres umiejętności i uprawnień pielęgniarek specjalistów w poszczególnych dziedzinach pielęgniarstwa, których publikowanie wciąż jest kontynuowane.
Nie zaprzestajemy pisać i mówić na temat, wciąż nie tracący na aktualności, mobbingu w Ochronie Zdrowia. Nieprzerwanie uczestniczymy w konferencjach edukacyjnych, podczas których przybliżamy uczestnikom zagadnienia dotyczące mobbingu i relacji w zespołach pielęgniarskich.
Nasza działalność rozszerzyła się także o organizowanie bezpłatnych warsztatów szkoleniowych dla pielęgniarek i położnych.
Bardzo ważnym wydarzeniem organizowanym przez Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe było „Spotkanie liderów pielęgniarstwa i położnictwa”, które pokazało, iż Wszyscy uczestnicy spotkania swoim poważnym podejściem do problemów, prowadząc merytoryczną dyskusję, udowodnili, że rozmowy w gronie zróżnicowanej wiekowo, zróżnicowanej doświadczeniem zawodowym oraz pozycji zajmowanej w pielęgniarstwie są możliwe i bardzo potrzebne. Rozpoczęte rozmowy i wspólnie wypracowane wnioski będą miały dalszy ciąg. Obecnie w przygotowaniu jest wniosek ze rzeczonego spotkania, który zostanie wkrótce przesłany do Departamentu Pielęgniarek i Położnych przy Ministerstwie Zdrowia.
Członkowie SPC nadal organizują i zapraszani uczestniczą w piknikach dla pacjentów. Podczas tych imprez udzielamy uczestnikom bezpłatnie świadczenia profilaktyczne (pomiar glikemii z palca, ciśnienia tętniczego krwi, tętna i SaO2) oraz prowadzimy indywidualne edukacje zdrowotne.
Jedną z ostatnich bardzo ważnych akcji, w których SPC jest czynnym uczestnikiem, jest ogólnopolska akcja „Polska to chory kraj” organizowana przez Okręgową Izbę Lekarską w Warszawie. Stowarzyszenie, jako partner powyższej akcji zachęca do podpisania manifestu utworzonego przez organizatorów akcji, by problemy upadającej Ochrony Zdrowia w Polsce stały się dla rządzących krajem priorytetem.
Nie sposób wymienić wszystkich działań Stowarzyszenia, by ująć je w tym jednym przekazie. Zachęcamy zatem, do odwiedzania naszej strony internetowej, w której znajdą Państwo wszystkie publikacje oraz relacje z wszystkich ważnych wydarzeń.
W obliczu bardzo dynamicznej sytuacji w Ochronie Zdrowia przed Stowarzyszeniem wciąż ogrom pracy, by uczynić wszystko, co w naszej mocy, by dźwignąć pielęgniarstwo z głębokiego kryzysu i aby zawód ten odzyskał należny mu prestiż i szacunek.
Zatem zapraszamy chętne i kreatywne/ych pielęgniarki/arzy i położne/ych do współpracy w Stowarzyszeniu, by wykorzystać szansę, by pielęgniarstwo i położnictwo zaczęło wychodzić z cienia.
https://www.pielegniarkicyfrowe.pl/wstap-do-nas/







Proszę zostaw odpowiedź