Działo się ! Przegląd ważnych wydarzeń w historii Stowarzyszenia

Czas szybko płynie.
Przez rok naszej działalności wykonaliśmy mnóstwo pracy, zdarzenia ważne dla Stowarzyszenia i Pielęgniarstwa umykają, bo pojawiają się nowe wyzwania.
Chcemy przedstawić KONKRETNE DZIAŁANIA I KONKRETNE OSIĄGNIĘCIA Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe

17.09.2017

Pierwsze spotkanie założycieli Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe

…odbyło się w Klubokawiarni ,, Życie jest Fajne ”. Znaliśmy się tylko z sieci, ale chcieliśmy coś zmienić w Pielęgniarstwie. Zostały wybrane osoby, które zdecydowały się poprowadzić Stowarzyszenie i zbudować zespół, który byłby w stanie pozytywnie wpłynąć na rozwój polskiego Pielęgniarstwa.

25.09.2017

Umieszczamy pierwszy raport o zarobkach Pielęgniarek

Opierając się na badaniach firmy Sedlak & Sedlak, umieszczamy w sieci pierwszy raport podsumujący dane z całej Polski o płacach pielęgniarek i położnych.

Już za parę miesięcy będziemy tworzyć własne raporty.

26.09.2017

Rejestracja Stowarzyszenia

Mamy regulamin i wybrany zarząd. Oddychamy z ulgą. Działamy legalnie. . Nie jesteśmy grupą pielęgniarek i położnych narzekających w dyżurce. Mamy podstawę prawną do działania.

Październik 2017

Rozpoczynamy nasze kampanie informacyjne. 

Osiągamy bardzo wysokie wyniki ,,  polubień i podzieleń ” naszych prac w mediach społecznościowych.

23.10.2017

Bacznie obserwujemy zmiany w Ochronie Zdrowia, czy nawet szansę na te zmiany. Razem z  Polskim Towarzystwem Pielęgniarek Anestezjologicznych  i Intensywnej Opieki dołączamy do protestu Porozumienia Zawodów Medycznych, gdyż widzimy szansę dla Pielęgniarstwa i Położnictwa.

27.10 – 03.11.2017

Zainteresowaliśmy się pracami Zespołu ds. rozwoju Pielęgniarstwa i Położnictwa. Wobec bardzo słabej komunikacji Zespołu z praktykującymi pielęgniarkami i położnymi, członkowie SPC w ciągu 3 dni przygotowuje całość tematów, nad którymi Zespół powołany przez ministra Radziwiłła pracował 7 miesięcy ! Swoją pracą dzielimy się z w/w Zespołem.

Była to pierwsza tak duża wspólna praca Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe. Już wiemy, że mamy wielką moc, i że jako zespół świetnie się rozumiemy i dobrze nam się razem pracuje.

Historia komunikacji z Ministerialnym Zespołem, to jeszcze nie koniec tej historii..

Listopad 2017

Oprócz działalności interwencyjnej, cały czas szerzymy wiedzę. Artykuł o technice wykonywania zastrzyków domięśniowych jest czytany codziennie do teraz.

4 Grudnia 2017

Miesiąc przed 4 grudnia ogłaszamy akcję informacyjną #jedenetat i prosimy koleżanki Pielęgniarki i Położne, by na ten jeden dzień wzięły  wolne od dodatkowej pracy. Zdajemy sobie sprawę, że tylko dlatego  system opieki zdrowotnej jeszcze działa, bo większość kadry pielęgniarskiej pracuje ponad siły na dwóch etatach.

Naszą ocenę sytuacji potwierdzają nasze późniejsze badania, a teraz akcja uzyskuje zainteresowanie dziennikarzy i bardzo szeroki oddźwięk. Do świadomości Pielęgniarek i Położnych dociera komunikat, że wspólne akcje mają wielką siłę.

29.01.2018

Artykułem Moniki Drobińskiej, członka Stowarzyszenia, zaczynamy kampanię informacyjną ,, Stop Mobbingowi w Ochronie zdrowia ”. Mamy wsparcie psychologiczne Marcina Tymoszuka i pomoc prawną  Dominika Filipa . Uruchamiamy skrzynkę pocztową ,, Alert ! ” dla ofiar mobbingu, ale także osób traktowanych w pracy bez szacunku, szantażowanych, źle traktowanych przez przełożonych czy przez współpracowników. Ogłaszamy dzień 29.01.2018 r. dniem „Walki z mobbingiem w Ochronie Zdrowia”.

Archiwalny artykuł i wszystkie materiały poświęcone mobbingowi zamieszczamy na stronach http://www.pielegniarkicyfrowe.pl/alert-mobbing-w-ochronie-zdrowia/

Nasze badania i wyniki ankietowe nad mobbingiem wśród Pielęgniarek i Położnych umieszczamy TU

30.01.2018

Konferencja ,, Priorytety w Ochronie Zdrowia 2018 rok ”.  Jako jedyni ze środowiska pielęgniarek i położnych uczestniczyliśmy w tym ważnym wydarzeniu.  Jak ważnym było to wydarzenie łatwo teraz się przekonać, szczególnie po pracach i zmianach wprowadzonych przez Ministra Zdrowia dotyczących Pielęgniarek i Położnych.

17 Luty 2018 

Wspieramy możliwości rozszerzenia kwalifikacji dla zawodów medycznych. Medycyna Estetyczna daje duże możliwości zdobycia ciekawych umiejętności, rozszerzenia swoich kompetencji. Należy jednak przyjrzeć się, jak wyglądają prawne materialne uwarunkowania. Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe szeroko reklamowało konferencję, uczestnicząc jako patron medialny. Zapraszamy jeszcze raz do pokazu zdjęć i filmów na nasz kanał YT.

Galeria zdjęć – II Konferencja szkoleniowa z zakresu medycyny estetycznej

13 Marca 2018

Komentujemy pomysły Ministerstwa Zdrowia. Niestety, głównie nietrafione, jak pomysł, by sprowadzić łamiąc postanowienia unijne i ochronę korporacyjną naszych zawodów pielęgniarki ze Wschodu. Bardzo szanujemy koleżanki z Ukrainy, ale zachowajmy równe szanse w zdobyciu atrakcyjnego zawodu w Polsce, zarówno dla cudzoziemców, jak i Polaków.

Pielęgniarki z Ukrainy sposobem na braki personelu ?

18 Maja 2018

Pierwszy wykład członków Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe w Białymstoku na Uniwersytecie Medycznym.

Nasze działania antymobbingowe zostały zauważone i docenione. Nasze materiały o mobbingu zaprezentowały Joanna Lewoniewska i Ewelina Tymoszuk.

Zaproszenie na Uniwersytet Białostocki

12 Maja Dzień Pielęgniarki

Z okazji Dnia Pielęgniarki zorganizowaliśmy prospołeczny   happening.

Co się wydarzyło 12 Maja na pikniku – podsumowanie i fotorelacja

18 Maja 2018

Sprawozdanie z Konferencji

Sprawozdanie z XIII Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Życiodajna Śmierć”-pamięci Elizabeth Kubler-Ross” w Białymstoku w dniach 17-20.05.2018 roku.

19 Maja 2018

Konferencja na Uniwersytecie Jagiellońskim. Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe reprezentowane przez Katarzynę Kowalską i Piotra Romanowskiego  miało zaszczyt zapoznać studentów pielęgniarstwa ze swoją wizją zawodu podczas wykładu ,,Pielęgniarstwo jutra”.  Pamiętając o przeszłości, zmieniamy teraźniejszość z myślą o przyszłości.

Czy pielęgniarki i pielęgniarze są gotowi do zmian???

27 Maja 2018

Rozpoczyna się fala protestów pielęgniarek. W szybkim tempie obejmuje 19 szpitali, prawie całą ,, Ścianę wschodnią ” Polski.

My jesteśmy cały czas obecni. Tutaj przypominamy wywiad z pielęgniarką, przedstawiającą trudną sytuację zawodową i problemy do rozwiązania prze dyrekcję. Niektóre problemy nie są rozwiązane do dnia dzisiejszego ( od dwóch dni trwa głodówka w Przemyślu ).

Pielęgniarki nigdy nie były traktowane poważnie – wywiad z Pielęgniarką z Lublina

26 czerwca 2018

Informujemy, jak negatywnie wpływa na nasze zdrowie praca zmianowa i związane z nią wszelkie uciążliwości. My podejmując pracę, godzimy się na warunki, ale to pracodawca ma obowiązek zapewnić nam bezpieczne warunki pracy. Jeśli wykonanie pracy wiąże się z trudem i innymi obciążeniami, mamy prawo domagać się wysokiej zapłaty za jej wykonanie.

Praca na zmianie nocnej…? Czyli rozstrój układów na maxxa…

28 czerwca 2018

Nasz kolejna praca. Zajęliśmy się zarobkami pielęgniarek. GUS zażądał opłaty za podanie wyników swoich badań nad zarobkami pielęgniarek i położnych.

Z uwagi na mocno zróżnicowany charakter pracy mający wpływ na pensje, by móc ułatwić porównanie z innymi zawodami, uwzględniliśmy pensję netto, bez dodatków, ponieważ nie wszystkie pielęgniarki je otrzymują.

Wyniki były zatrważające. 25% koleżanek zarabia poniżej najniższej krajowej.  Pensja zasadnicza pielęgniarek w niektórych placówkach jest niższa niż ustawowa najniższa pensja, czyli 2100 brutto.

Jakie są zarobki pielęgniarek zatrudnionych na 1 etacie ?

lipiec 2018

Uruchamiamy nowy cykl. Prace z Szuflady.

Dajemy możliwość zaprezentowania swoich wartościowych prac licencjackich i magisterskich. Zachowując prawa autorskie wierzymy, że nie można zamknąć wiedzy w szufladzie. Wiedza powinna być szeroko dostępna i Pielęgniarstwo jako dziedzina naukowa,  musi opierać się na zdobyczach nauki i wiedzy wielu osób.

Prace z Szuflady

05.07.2018

Nasza działalność interwencyjna, wysyłane pisma do Ministerstwa Zdrowia, czy do Rzecznika Praw Obywatelskich zaczęły być zauważalne oraz przekazywane do dalszego rozpatrzenia. Jesteśmy postrzegani jako organizacja pro-pielęgniarska. Nasze zgłoszenie o złych warunkach pracy zostało przekazane do Państwowej Inspekcji Pracy.

Cyfrowe proszą o interwencję w sprawie kontroli i śledztw do Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Praw Pacjenta!

24.07.2018

W wakacje powtarzamy nasze cenne materiały, ale cały czas dużo się dzieje w świecie pielęgniarskim. Dla Was zbieramy pytania do Przewodniczącej NRPiP Zofii Małas oraz przewodniczącej OZZPiP Krystyny Ptok.

Co więcej, sami inicjujemy pracę nad najważniejszymi problemami w Polskim Pielęgniarstwie i przekazujemy je do analizy najważniejszym osobom w polskim pielęgniarstwie.

Wspólne propozycje zmian opracowane przez SPC trafiły na stół. Zobacz!

28.07.2018

Komentujemy rzeczywistość. Jesteśmy zauważalni w mediach. Co więcej, jesteśmy doceniani i nasze stanowiska są często cytowane przez branżowe media.

Gdzie była SOLIDARNOŚĆ przez ostatnie lata, gdy pomiatano Pielęgniarkami i Położnymi

21 sierpnia 2018

Uruchamiamy bloga na portalu medexpress.pl

Nasze posty ukazują się raz w tygodniu, zawsze w środy. To jest kolejne miejsce, gdzie możemy przekazać naszą opinię czy komentarz.

Stajemy się opiniotwórczy, jesteśmy też często cytowani przez inne branżowe strony, jak  Polityka Zdrowotna – temat firmy oferującej wykształcenie w nie istniejącym zawodzie medycznym.

Wrzesień 2018 rok

08.09.2018 r. – Kielce, III Walne zebranie członków Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe. Ogłaszamy nasze plany na najbliższy kwartał.

Ogłaszamy 3 Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe

Wakacje kończymy mocnym akcentem.

Wysylamy do Ministerstwa Zdrowia nasze propozycje zmian w funkcjonowaniu Ochrony Zdrowia w Polsce!

treść pisma poniżej

Propozycje zmian w funkcjonowaniu Ochrony Zdrowia dla Ministerstwa Zdrowia-1

Minął rok działalności. Działo się! I w dalszym ciągu będzie się działo, bo my nie zwalniamy! 

07.09. Szpital w Turku. Interweniujemy

Stowarzyszenie PC popierają postulaty Pielęgniarek w Turku

%d bloggers like this: