Co się wydarzyło 12 Maja na pikniku – podsumowanie i fotorelacja

Co się wydarzyło 12 Maja na pikniku – podsumowanie i fotorelacja

12 Maja, w dniu Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki, Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe przygotowało piknik.  Piknik dla pacjentów. Dla osób, które chcą lub będą musieli korzystać z usług świadczonych przez pielęgniarki i położne ( ich święto jest 8 Maja – ale Świętujemy razem ).

Podczas pikniku przebadaliśmy 447 pacjentów. Wykryliśmy 16 podwyższonych glukoz do dalszej diagnostyki oraz 18 osób z nadciśnieniem do dalszej kontroli i ewentualnej konsultacji lekarskiej. Wszystkim przebadanym osobom udzielono wskazówek i porad jak pozostać w dobrym zdrowiu i samopoczuciu.  To są realne korzyści !  Niedobór czy brak pielęgniarek spowoduje gwałtowny wzrost kosztów leczenia cukrzyc i nadciśnień. Nie wspominamy tu o zaoszczędzonych pieniądzach przez samych pacjentów – bo kosztów leków kupowanych przez pacjentów z własnej kieszeni nie wlicza się w koszt Ochrony Zdrowia.

Jakie były koszty pikniku edukacyjnego połączonego z badaniami profilaktycznymi dla ponad 500 osób ?

Zrzutka na happening Piknik rodzinny to: 479 złotych
Koszty: Dzierżawa skweru HOOVERA 331,04 + 2 koszulki firmowe 36,60 +wlepki „Pielęgniarka potrzebna od zaraz” + 85,80 +pawilon ogrodowy 99,98
razem koszt 553,42 zł
Wszystkie pozostałe koszty jak paliwo, bilety PKP, sprzętu medycznego, zużytych materiałów opatrunkowych pokryli członkowie Stowarzyszenia z własnych prywatnych funduszy.
Ponadto nasi członkowie zasponsorowali swój czas i umiejętności których się nie da policzyć nominalnie!
Ponadto nasi członkowie dobrowolnie rozdysponowali swoim  czasem i umiejętnościami  których się nie da policzyć nominalnie!

Do współorganizowania pikniku zaprosiliśmy

  • Fundację Ochotnicza Grupa Ratownicza Musso 4X4. Wspaniali ludzie z grupy przygotowali pokaz udzielania I Pomocy dla dorosłych i również dla dzieci !

https://www.facebook.com/musso4x4/

 

  • Pana Jakuba Kuronia, który w bardzo ciekawy i zajmujący sposób opowiedział jak racjonalnie przygotowywać posiłki, by pozostały jak najdłużej świeże i zdrowe. https://kuron.com.pl/ 

 

 

  • Panu Dominikowi Swadźba i jego portalowi upacjenta.pl  
  • Osobnym punktem programu był przejazd rowerów towarowych. Można było obejrzeć z bliska konstrukcje często typu homemade, lub konstrukcje małych warsztatów robiących ciekawe rowery na zamówienie indywidualne.

Fotorelacja poniżej

 

Podczas pikniku mieliśmy incydent omdlenia przypadkowej osoby. Na szczęście ratownicy byli na miejscu. Oby zawsze była wystarczająca ilość pracowników medycznych!

Odwiedzili nas m.in.

Służby mundurowe, strażnik teksasu Chuck NorrisPan  oraz Pan Ryszard Kalisz. Ludzie z różnych sił politycznych. Bo wszyscy będziemy pacjentami !

 

Proszę zostaw odpowiedź

%d bloggers like this: