Quo Vadis Polskie Pielęgniarstwo cz. II

Quo Vadis Polskie Pielęgniarstwo cz. II

Tak jak się spodziewaliśmy, odpowiedź zespołu ds. strategii rozwoju pielęgniarstwa była dość enigmatyczna i nic nie mówiła więcej, co i tak wiedzieliśmy, czyli:

Jakie są efekty pracy dużego zespołu ludzi, który pracuje od 6 miesięcy w Ministerstwie Zdrowia, został powołany przez Ministra Zdrowia, Pana Radziwiłła i, wg. nas, chce zdiagnozować przyczyny i wskazać rozwiązania złej sytuacji polskich pielęgniarek i położnych? 

Pełna odpowiedź na nasze zapytanie TU

Minister Zdrowia przydłużył prace zespołu do 31 grudnia 2017 roku. Rozumiemy, że zagadnienia są skomplikowane i wymagają dłuższej pracy.

Stowarzyszenie jako ,,czynnik społeczny” wyszedł naprzeciw, a może nawet jako zespół skupiający pielęgniarki i położne czynnie wykonujący swoje zawody, pragnąc pomóc w pracy zespołowi ministerialnemu, czy wskazać właściwe kierunki prac, opracował dla każdego podzespołu listę problemów i zagadnień, które naszym i naszych członków zdaniem, powinny być rozwiązane lub nad których rozwiązaniem zawiązywane zespoły powinny pracować.

Naszą pracę oprócz do Ministerstwa Zdrowia, do koordynatorów zespołu, wysłaliśmy także do:

Treść pisma udostępniamy Do-zespołu-Ministra-Zdrowia

Wszystkie osoby, pragnące pomóc przebić się nam z informacją o stowarzyszeniu i działaniu jego zespołu prosimy o przekazanie tej informacji dalej.

Przypominamy też, że zbliża się termin I Walnego Zebrania członków Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe i ich gości.

Polecamy pierwszy artykuł Quo Vadis Polskie Pielęgniarstwo?

Proszę zostaw odpowiedź

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: