Zaproszenie na Uniwersytet Białostocki

Zaproszenie na Uniwersytet Białostocki

Właśnie rozpoczęła się XIII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa, na którą zaprosił nas Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Wykład z ramienia Stowarzyszenia będą prowadzić p. Joanna Lewoniewska oraz p. Ewelina Tymoszuk. Będziemy prezentować nasze materiały i prace o mobbingu.

Dalsza pełna relacja niebawem.

A oto krótka informacja organizatora

,,.. Na Konferencji podyskutujemy także o roli religii i jej wpływie na zdrowie, przybliżymy także zadania pracowników ochrony zdrowia w zwalczaniu dyskryminacji, stygmatyzacji, agresji i uzależnień oraz zastanowimy się nad postrzeganiem różnych kultur przez inne narody, ich wizją zdrowia, choroby i śmierci, kulturowymi uwarunkowaniami w poszczególnych dziedzinach medycyny, miejscem medycyny niekonwencjonalnej w terapii oraz dylematami etycznymi w opiece nad pacjentami pochodzącymi z różnych kultur, w myśl twierdzenia Johna Donne „Żaden człowiek nie jest samoistną wyspą; każdy stanowi ułomek kontynentu, część lądu. Jeżeli morze zmyje choćby grudkę ziemi, Europa będzie pomniejszona, tak samo jak gdyby pochłonęło przylądek, włość twoich przyjaciół czy twoją własną. Śmierć każdego człowieka umniejsza mnie, albowiem jestem zespolony z ludzkością. Przeto nigdy nie pytaj, komu bije dzwon. Bije on tobie…”.

Proszę zostaw odpowiedź

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: