Porada pielęgniarska

Miał być przełom, usprawnienie działania…

A otrzymaliśmy skomplikowane zasady udzielania świadczenia, oparte na niejasnym regulaminie wewnętrznym (!), który może być w każdym zakładzie inny.

Odtrąbiono samodzielność w udzieleniu porady, którą natychmiast obwarowano koniecznością przekazania przez pielęgniarkę wszelkich informacji lekarzowi, co jest niewykonalne i czasochłonne.

Dodatkowo wprowadzono wymóg zlecenie lekarskiego (!), odbierając pielęgniarce możliwość samodzielnego decydowania o udzieleniu świadczenia.

Zlecenie lekarskie to dokument, który w przypadku odmowy wykonania, wymaga pisemnego wyjaśnienia przyczyny tej odmowy.

8 zł za poradę specjalistyczną ???

Zapoznanie się z dokumentacją, badanie fizykalne, dobór leczenia, wystawienie recepty, uzupełnianie dokumentacji, wystawienie zaświadczenia dla lekarza, wszystko za 8 zł ???

Czy to jest legalne? Jak można wycenić takie świadczenie na 8 zł ?

Nie przekonuje nas kwota 8 złotych… Nie da się pacjenta dobrze zaopatrzyć specjalistycznie za równowartość kiepskiej kawy.

Prosimy zatem, co najmniej bombonierkę, może być duże Merci, czyli około 30zł, a jeśli kawa to ziarnista i Lawazza…7

Zobaczcie też: Porada pielęgniarska czy żart Ministra

Źródło OZZPiP http://ozzpip.pl/porada-pielegniarska-czy-zart-ministra/?fbclid=IwAR0cTGMYUV1dUuvBL5Tn4x2q5vy_e8rKhTFBjyBA6baIjIIT0EqbaV3381o

Proszę zostaw odpowiedź

1 komentarz do wpisu “Porada pielęgniarska”

  1. To jest kpina z pielęgniarek, po prostu farsa i udawanie, że chce się naprawić sytuacje i przywrócić godność pielęgniarkom. Zawód wymiera a rząd jest bezradny! Nie wie co zrobić by zachęcić młodych do tej pracy. Czy tak trudno zakumać , że za darmo nikt nie będzie wykonywał tak ciężkiej i odpowiedzialnej pracy?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: