Podwyżka po specjalizacji to iluzja…

Podwyżka po specjalizacji to iluzja…

…sama specjalizacja zresztą również.

W związku z niepokojąco niską zdawalnością  Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe na prośbę kilkuset pielęgniarek i położnych wystąpiło do Instytucji decyzyjnych w sprawie szkoleń specjalizacyjnych. Pisma zostały wysłane do: Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych, Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych  oraz do Departamentu Pielęgniarek i Położnych przy Ministerstwie Zdrowia.

W petycji zostały poruszone kwestie:

 • Niedawnej decyzji CKPPiP o niepublikowaniu pytań testowych przez trzy lata od ostatniej sesji egzaminacyjnej.
 • Wysokich kosztów szkoleń specjalizacyjnych.
 • Szkolenia specjalizacyjne mają program teoretyczny przepełniony zagadnieniami, które w bezpośrednim kontakcie z pacjentem nie mają zastosowania
 • Odmawiania przez pracodawców oddelegowań i pomocy finansowej dla pielęgniarek i położnych  w podejmowaniu kształcenia podyplomowego.
 • Pytań testowych, w których:
  • Są treści niemerytoryczne dla danej specjalizacji.
  • Są treści wybiegające poza kompetencje pielęgniarek i położnych.
  • Są treści, zwłaszcza teoretyczne nie mające zastosowania w pracy pielęgniarki, czy położnej bezpośrednio z pacjentem.

Żywimy nadzieję, że Instytucje odpowiedzialne za kształcenie kadry pielęgniarskiej i położniczej wysłuchają głosu środowiska i wnikliwie rozpatrzą naszą petycję.

Wierzymy, że nasza grupa zawodowa zamiast deprecjonowania, znajdzie tak bardzo oczekiwane oparcie w naszych przedstawicielach.

Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe

Oryginał wysłanego dokumentu do Centrum Kształcenia Podyplomowego
Pielęgniarek i Położnych w załączniku poniżej

TU KLIKNIJ   CKPPiP

Proszę zostaw odpowiedź

4 komentarze do wpisu „Podwyżka po specjalizacji to iluzja…”

 1. Te całe specjalizację są po to aby osoby którym znudziła się pracą w szpitalu czy przychodni miały łatwą kasę bez jakiego kolwiek wysiłku. Bank pytań powinien być dostępny bez żadnych ograniczeń.

 2. Pytanie o interpretowanie wyników biochemicznych w przykładowych jednostkach chorobowych jest brakiem elementarnego poszanowania koleżanek po fachu. Do ust się cisną mocne słowa aby to nazwać. Za chwile będziemy musiały mieć 5-8 specyjalizacji żeby dostać pracę czyli ok 50tys zł trzeba będzie na przestrzeni kilku lat wydać na dodatkowe kształcenie. A z jad na to wziąć?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: