#zostańwdomu – bezpieczeństwo pacjentów, lekarzy i pielęgniarek

#zostańwdomu – bezpieczeństwo pacjentów, lekarzy i pielęgniarek

Firma LekSeek przyłącza się do akcji #zostańwdomu i oddaje w ręce lekarzy i pielęgniarek nową funkcjonalność „e-wizytę MyDr” w Gabinecie drWidget.

Warszawa, 19.03.2020 r.

INFORMACJA PRASOWA

Telemedycyna pomoże w walce z koronawirusem?

Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia zachęcają pacjentów do konsultacji on-line z powodu epidemii koronawirusa. Telemedycyna to jedno z narzędzi, które może ograniczyć ryzyko rozprzestrzeniania się CONVID-19. 

W związku z zagrożeniem koronawirusem placówki medyczne wdrażają konsultacje on-line. – Dzięki użyciu narzędzi telemedycznych redukujemy fizyczny kontakt pacjenta z lekarzem, minimalizując ryzyko zakażenia oraz dalszego przenoszenia wirusa na inne osoby – zarówno czekające w kolejce w poradni, jak i domowników. Telemedycyna to także bezpieczeństwo pracowników ochrony zdrowia – w przypadku podejrzenia zakażenia wirusem, podczas konsultacji w poradni, może być konieczne zamknięcie całej placówki, co spowoduje jeszcze większe ograniczenie w dostępie do, już przeciążonego, personelu medycznego – mówi dr Michał Gontkiewicz, przewodniczący zespołu ds. monitorowania naruszeń w ochronie zdrowia w ORL.

Rola telemedycyny w czasach epidemii

Do zdalnych wizyt zachęca także Ministerstwo Zdrowia i Narodowy Fundusz Zdrowia, który uruchomił teleporadę medyczną. Infolinia NFZ ma nie tylko pomóc pacjentom, którzy podejrzewają u siebie koronawirusa, ale także wesprzeć ich w uzyskaniu e-ZLA czy też e-recepty. – Obecna sytuacja wymusiła szybsze przejście na  nowoczesne rozwiązania IT, takie jak choćby telewizyta. Telewizyta jest szansą na ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, wzmacniając tym samym bezpieczeństwo personelu medycznego i pacjentów – tłumaczy Piotr Miluski, project manager w LekSeek Polska. I dodaje: Myślę, że epidemia paradoksalnie zwiększy świadomość, pacjentów i lekarzy, w kwestii istotnej roli telemedycyny w opiece zdrowotnej. Nie tylko z powodu bezpieczeństwa, ale także ze względu na zachowanie stabilności finansowej placówek medycznych. Dziś wielu pacjentów rezygnuje z wizyt, bo boi się wyjść z domu, co jest dla nas zrozumiałe. Nie może jednak być tak, że pacjenci przewlekle chorzy czy seniorzy pozostają bez opieki medycznej. I tu z pomocą przychodzi telemedycyna.

Rosnąca liczba pacjentów oczekujących konsultacji on-line stała się przyczynkiem do szybszego wprowadzenia e-wizyty w darmowym programie do Elektronicznej Dokumentacji Medycznej – Gabinecie drWidget.

Firma LekSeek przyłącza się do akcji #zostańwdomu i oddaje w ręce lekarzy i pielęgniarek nową funkcjonalność „e-wizytę MyDr”. Usługę optymalizującą pracę lekarzy i pielęgniarek przy jednoczesnym zachowaniu efektywności leczenia i zminimalizowaniu ryzyka wystąpienia koronawirusa. – W tym trudnym dla nas czasie postanowiliśmy udostępnić lekarzom i pielęgniarkom „e-wizytę MyDr” bezpłatnie do odwołania. Chcemy wesprzeć personel medyczny w jego codziennej pracy, a pacjentom zapewnić komfortowe i bezpieczne leczenie – mówi Piotr Miluski.

Funkcjonalność „e-wizyta MyDr” w Gabinecie drWidget została zintegrowana z telemedyczną platformą MyDr, która jest adresowana do pacjentów i pozwala na konsultację – bez wychodzenia z domu. Zarówno program do EDM, jak i portal MyDr są bezpłatne.

Aby przeprowadzić zdalną konsultację placówka medyczna na etapie rejestracji musi wybrać „e-wizytę” w Gabinecie drWidget. Następnie pacjent otrzymuje drogą mailową bądź SMS-ową szczegółowe informacje dotyczące e-wizyty. Pacjent, by skorzystać z wideokonsultacji musi zalogować się do platformy MyDr. – Lekarz lub pielęgniarka na podstawie przeprowadzonego wywiadu medycznego i oceny stanu zdrowia pacjenta może zaordynować leczenie lub zasugerować potrzebę bezpośredniej wizyty w placówce. Ponadto e-wizyta umożliwia pacjentowi przedłużenie e-recepty na przyjmowany lek czy też otrzymanie e-ZLA – wyjaśnia Piotr Miluski. – To bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające pacjentom skorzystać z pełnej opieki medycznej bez wychodzenie z domu – podsumowuje.

Kontakt z mediami:

Anna Wójcik

PR Manager w LekSeek Polska

e-mail: a.wojcik@lekseek.com

tel.: 725 700 203

                                                                                      

Proszę zostaw odpowiedź

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: