Minimalne normy w praktyce. Zgłaszajmy nieprawidłowości!

Minimalne normy w praktyce. Zgłaszajmy nieprawidłowości!

Masz dość medialnych pomyj w kierunku pielęgniarek?

Denerwuje Cię obarczanie nas winą za likwidację łóżek i wprowadzenie norm minimalnych?

Wyjdźmy do pacjentów z prawdą.

Opiszmy krótko swoje dyżury, ilość pielęgniarek przypadającą na ilość pacjentów:

  • jakich czynności nie możemy wykonać przez braki kadrowe ?
  • jak nasza praca przekłada się na pobyt pacjenta w szpitalu itp.?

Zapewniamy anonimowość!

Jeśli spotkaliście się z nieprawidłowościami napiszcie do nas:

minimalnenormy@pielegniarkicyfrowe.pl

Proszę zostaw odpowiedź

5 komentarzy do wpisu „Minimalne normy w praktyce. Zgłaszajmy nieprawidłowości!”

  1. Czy jedna pielęgniarka operacyjna”brudna” pracująca jednocześnie na dwóch salach operacyjnych (2 stoły)to norma zgodna z.ostatnimi normami zatrudnienia?

  2. Hematologia zamojska. Mamy 2 piętra na parterze jesl łącznie 11 łóżek plud dostawki 3 w razie konieczności. Są przyjęcia jednodniowkowe do 15. 00 plus dystrybucja krwi na cały nasz szpital. W tym jest 1 izolatka i sala,, r,,. Pracuje 11 pielęgniarek. Na dyżurze są 2. Jedna biega wszędzie po oddziale robi wszystko i jednodniowki i oddział. I dystrybucja krwi po godz 15..00 i w weekendy święta. Jak są ciężkie przypadki druga jest na sali,, r,,. Jest bardzo ciężko zależy od dnia czasami mamy same leżące osoby czasami dużo chemii do podania. I ciężko się wyrobić. Na piętrze są 23 łóżka w tym 3 izolatki pojedyncze. Pacjenci przeważnie leżący. Jest 11 pielęgniarek. Na dyżurze 2. Robimy oddział plus badania wysyłkowe. Biopsje trepany. Mamy socjalny z którego nigdy nie korzystamy bo jest na końcu oddziału obog gabinetu oddIalowej. Jedzenie czy napoje spożywamy w dyżurce. Czasami jest tak ciężko że nie ma jak zjeść nawet w dyżurce czy skorzystać z ubikacji. Mamy młody zespół pielęgniarek w większości. Dużo osób się wyrusza. Idą na z wolnienia z różnych powodów. Czasami zostajemy po godzinach żeby wszystko zakończyć z dyżuru.

    • Współczuję. Nie dałabym tak rady pracować. Praca na oddziale musi być koszmarem przy tak małej obsadzie. Ja pracuję na bloku operacyjnym za granicą i jest też mega kocioł ale pod koniec dnia, godzinę przed wyjściem jest czas żeby cos zjeść po całym dniu i skończyć resztę pracy. W Irlandii szykuje się mega strajk pielęgniarek zatrudnionych w publicznej służbie zdrowia. Walczą o zabrane w kryzysie 12% wypłaty I lepsze warunki pracy. Pozdrawiam

  3. Oddział 21 łóżek plus 2 dostawki na stałe. Oddział operacyjny,po 3-4 operacje. Zabiegi,, drobne,, to pobyty krótkie do 16-17 godziny,czasami po 4 czy5 dziennie. Oprócz tego pacjenci do chemioterapii po od 4 do 10 dziennie, liczone jako pobyty krótkie, ale jeśli są po2-3 chemię kończą się często na dyzurach nocnych. Pacjenci ci często bez łóżek, na krzesłach lub fotelach. Na dyżurze 2 dzienne w porywach 3 oraz zabiegowa,ktora jest do 14.35.Leki cytostatyczne podłączane są około 14.Na 21 łóżkach obsługiwanych jest nawet 40 pacjentów dziennie.

  4. Proszę o wyrażenie opinii na temat pracy jednej pielęgniarki tzw.lotnej na dwie sale operacyjne.Jeśli jest to niezgodne z prawem poradźcie proszę w jaki sposób tzn.w jakiej formie powinnyśmy skierować pismo do pracodawcy ,by sytuacje tego typu nie miały miejsca.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: