Afera o minimalne normy opieki pielęgniarskiej nad pacjentem.

Afera o minimalne normy opieki pielęgniarskiej nad pacjentem.

Afera o minimalne normy opieki pielęgniarskiej nad pacjentem. Pacjenci! Ten wpis Was także dotyczy..
Nie wiem czy Państwo wiedzą, ale od stycznia 2019 roku Ministerstwo Zdrowia wprowadza minimalne normy wymaganych obsad pielęgniarek i położnych na oddziałach szpitalnych. Niestety, są i przeciwnicy tego jakże dobrego ruchu.Do tej pory Panowie dyrektorzy oszczędzali przede wszystkim na pacjentach !! To właśnie na pielęgniarkach i położnych  uprawia się wyzysk i oszczędności.  Wszędzie na świecie, normy zatrudnienia i szczegółowy plan opieki nad chorym sprawia, iż właściwie leczony i pielęgnowany pacjent generuje ogromne oszczędności dla systemu opieki zdrowotnej danego kraju.
Udowodniono, że im więcej na oddziale jest personelu pielęgniarsko – położniczego, to spada ilość błędów medycznych, zakażeń krzyżowych i w ostatecznym rozrachunku hospitalizacja chorego ulega skróceniu, a i koszty dla systemu maleją, czyli to przede wszystkim zyskują  pacjenci, jakość opieki rośnie. Niestety, nasze kadry zarządzające opierają swój styl zarządzania na stylu rodem z PRL… Dlaczego ? Skoro średnia wieku dyrektorów szpitali to ok. 60-65 lat, a dla porównania w sektorze bankowym, to lat 40, to o jakiej chęci zmian na lepsze mówimy? Jak Pan dyrektor ma w ogólnospołecznym rozrachunku być innowacyjny w wieku 60-65 lat ?? Uważam, że dyrektorzy powinni mocno się zastanowić, nim zaczną straszyć nie podpisywaniem kontraktów z NFZ. Dlatego, że w swojej histerii o pieniądze „podatnika” zapominają, iż szpital to nie prywatny folwark. To placówka, w której należy zagwarantować najwyższe standardy opieki i leczenia chorego człowieka… Kadra zarządzająca jest dla nas i jeśli sobie nie radzi w nowej sytuacji należy ją zmienić. Ponadto, reasumując, Szanowni Pacjenci.

Czy Państwu potrzebni są dyrektorzy? Czy bardziej pielęgniarka i lekarz?Prosimy o udostępnianie naszej grafiki…, by dotarła wszędzie informacja, że dyrektorzy placówek, nie chcą zapewnić pacjentom minimalnej, gwarantowanej opieki pielęgniarskiej.

PS. Czasami mam wrażenie, że państwowe szpitale wcale nie są państwowe… A pacjent jest niepotrzebny, bo jak mawiał jeden ze znajomych lekarzy: „teraz nie liczy się człowiek, tylko numer PESEL i jednostka chorobowa…”
Pozdrawiam Kasia Kowalska

również zapraszamy  na Lament dyrektorów .

Wpis na blogu portalu medexpress autorstwa Jolanty Biernackiej – członka Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe 

autor grafiki: Patryk Kielczyk dla Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe

 

Proszę zostaw odpowiedź

2 komentarze do wpisu „Afera o minimalne normy opieki pielęgniarskiej nad pacjentem.”

  1. Aby dostosować oddział do przyszłych norm i brakami personelu ordynator już zapowiedział zmniejszenie liczby łóżek . Jeżeli wszyscy tak zrobią, to cudem będzie leczenie szpitalne.

  2. I pojawią się setki dostawek…. Nie wierzę, że dyrektorzy zrezygnują z zarobku na procedurach. Okaże się, że w jednym czasie na jednym łóżku będzie 2 chorych 😉

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: