Pielęgniarka o roli samoopieki cz.2

Pielęgniarka o roli samoopieki cz.2

Przy obecnych brakach kadrowych pielęgniarek pewnie często zastanawiasz się zaczynając dyżur jak wiele czynności nie bedziesz w stanie wykonać przy chorym. Większość czasu zajmie Ci szalony pęd, biurokracja i wykonywanie zleceń lekarskich. Brakuje czasu dla pacjenta by spojrzeć na Niego holistycznie. Prawda jest jednak taka, że o wiele płynniejsza byłaby praca pielęgniarki gdyby pacjent i jego rodzina aktywnie (na miarę możliwości) uczestniczyli w procesie leczniczo-pielęgnacyjnym. Dlatego bardzo istotnym elementem jest edukacja silnie ukierunkowana na samoopiekę. Poznaj zalety współpracy pielęgniarka-pacjent, by Twoja praca była pełna satysfakcji.

Pamiętaj, że rolą PIELĘGNIARKI jest pomaganie ludziom w usamodzielnianiu się przy respektowaniu praw człowieka do samodzielnego podejmowania decyzji, w sprawach własnego zdrowia i życia. Jako pielęgniarka masz obowiązek włączyć się do opieki wówczas, gdy osoba chora nie jest w stanie zaopiekować się sama sobą.

Zapraszam do pełnego wpisu (kliknij w tytuł poniżej). Znajdziesz tam cenne wskazówki i zalety samoopieki. Przydatne informacje dla personelu i pacjentów.

Poznaj sekrety pielęgniarki o SAMOOPIECE cz. 2

Proszę zostaw odpowiedź

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: