Kolejne pismo Cyfrowych do CKPPIP

Kolejne pismo Cyfrowych do CKPPIP

Pielęgniarki Cyfrowe nie poddają się tak łatwo!

Pamiętacie nasze ostatnie pismo, które skierowaliśmy do Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych i ich odpowiedź? Wpis TUTAJ!

Fala goryczy i rozczarowania stanowiskiem CKPPIP spowodowała u nas jeszcze większą motywację, by nie odpuścić i dalej drążyć temat obecnych warunków specjalizacji!

Robimy to wszystko z myślą o naszym wspólnym interesie! W przeciwieństwie do naszych rządowych przedstawicieli środowiska nie ukrywamy szczegółów o przedmiocie rozmów. Dodatkowo wcześniej wnikliwie pytamy o Wasze opinie i prosimy o komentarze.

Bardzo proszę sami zobaczcie!

W piśmie  zostały poruszone kwestie:

 1. Braku rzeczowej odpowiedzi za zadane przez nas pytania.
 2. Wysokich kosztów szkoleń specjalizacyjnych.
 3. Szkolenia specjalizacyjne mają program teoretyczny przepełniony zagadnieniami, które w bezpośrednim kontakcie z pacjentem nie mają zastosowania
 4. Odmawiania przez pracodawców oddelegowań i pomocy finansowej dla pielęgniarek i położnych  w podejmowaniu kształcenia podyplomowego.
 5. Pytań testowych, w których:
 • Są treści niemerytoryczne dla danej specjalizacji.
 • Są treści wybiegające poza kompetencje pielęgniarek i położnych.
 • Są treści, zwłaszcza teoretyczne nie mające zastosowania w pracy pielęgniarki, czy położnej bezpośrednio z pacjentem.

Żywimy nadzieję, że Centrum Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych odpowiedzialne za kształcenie kadry pielęgniarskiej i położniczej wysłuchają głosu środowiska i tym razem wnikliwie rozpatrzą naszą petycję, sumiennie odpowiadając na zadane pytania.

Wierzymy, że nasza grupa zawodowa zamiast deprecjonowania, znajdzie tak bardzo oczekiwane oparcie w naszych przedstawicielach.

Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe

Oryginał wysłanego dokumentu do Centrum Kształcenia Podyplomowego
Pielęgniarek i Położnych w załączniku poniżej.

TU KLIKNIJ PISMO DO CKPPIP

 

 

 

Proszę zostaw odpowiedź

2 komentarze do wpisu „Kolejne pismo Cyfrowych do CKPPIP”

 1. Ponieważ uzyskanie specjalizacji wiązałoby się z koniecznością podniesienia uposażenia,zdawalność egzaminów na wyższym poziomie nie leży w interesie płatnika-i dlatego właśnie kurek z pieniędzmi należałoby trochę przykręcić. Jak zawsze -chodzi o pieniądze przecież

  • Dokładnie: ile niezdanych egzaminów specjalizacyjnych tyle x kwota za kolejne podejście. Ale SPC nie zgadza się na takie traktowanie, nie odpuścimy tak łatwo!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: