Konferencja ,, Priorytety w Ochronie Zdrowia w 2018 roku

Konferencja ,, Priorytety w Ochronie Zdrowia w 2018 roku

Byliśmy jedyną organizacją pielęgniarek i położnych reprezentującą te zawody.

W dniu 11.01. 2018 na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się ważna konferencja wyznaczająca kierunki rozwoju dla Polskiej Ochrony Zdrowia na cały nadchodzący rok.

Konferencja, która ma kreować zmiany w ochronie zdrowia,  rozpoczęła się panelem

„Hot topics 2018 – co nas czeka w ochronie zdrowia”.

Przedstawiciele środowisk począwszy od Ministerstwa Zdrowia, przez sektor prywatny, farmaceutyczny, lekarsko-menadżerski, aż po organizacje pro –pacjentowskie debatowali nad zagadnieniami:

  1. Jakie są przewidywane najważniejsze zmiany w systemie ochrony zdrowia w 2018 roku.
  2. Na co  w pierwszej kolejności powinny być wydawane nowe środki finansowe.
  3. Jaka powinna być rola w systemie inwestorów prywatnych.
  4. Jakich zjawisk powinniśmy się najbardziej obawiać.

Na tego typu konferencjach wypada bywać. Co prawda zabrakło ministra Radziwiłła ( właśnie wtedy przestał być ministrem ). A nowy minister zdrowia, Pan Łukasz Szumowski dopiero zaczął pracę w urzędzie. Ministerstwo Zdrowia było reprezentowane przez wiceministra Pana Piotra Gryzę. Również nieobecną była Pani Szczurek-Żelazko, osoba bardzo ważna w ministerstwie, pielęgniarka. Członek bardzo wielu projektów i zespołów niezwykle istotnych dla Polskiego Pielęgniarstwa.

Również brak innych osób, będących w stanie reprezentować Polskie Pielęgniarstwo, było zauważalne. Bo trudno prowadzić konstruktywny dialog i rozmawiać o przyszłości, kierunkach rozwoju i modelu nowoczesnej opieki zdrowotnej bez przedstawicieli tej jakże ważnej grupy zawodowej pracowników medycznych. Zauważyliśmy jedną ciekawą rzecz. Bardzo wiele środowisk medycznych – lekarze, farmaceuci, przedstawiciele prywatnych przedsiębiorców, dostrzega brak pielęgniarek zarówno w sensie dosłownym, jak i brak ich na rynku.  Dostrzega fakt, że nie da się prowadzić racjonalnej polityki zdrowotnej państwa bez pielęgniarek i położnych.

Byliśmy jedyną organizacją na konferencji, która reprezentowała nasze zawody, pielęgniarki i położnej. Mamy nadzieję, że już w przyszłym roku staniemy się mocnym głosem naszego środowiska i stałym uczestnikiem panelów tematycznych,

Dwie trzecie zarządu

Proszę zostaw odpowiedź

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: