Porada pielęgniarska to szansa dla społeczeństwa.

Porada pielęgniarska.

Poszerzanie kompetencji zawodowych niewątpliwie jest szansą dla pracowników w każdej branży. Szczególnie zaś w zawodach medycznych, w których rozwój nauki i wiedzy jest ściśle powiązany z obowiązkiem ustawicznego kształcenia.

Porada pielęgniarska, która niebawem będzie tzw. świadczeniem gwarantowanym, może być wielką szansą dla środowiska pielęgniarskiego pracującego w środowisku domowym pacjenta i w placówkach POZ na poszerzenie swoich kompetencji oraz wyższego wynagrodzenia.

Oczekujemy od Narodowego Funduszu Zdrowia, by docenił rolę pielęgniarki rodzinnej w POZ i wycenił jej usługę adekwatnie do wiedzy i odpowiedzialności oraz do zapotrzebowania społeczeństwa na takie świadczenie medyczne.

Temat, jak bardzo starzejące się społeczeństwo potrzebuje wysoko kwalifikowanej opieki pielęgniarskiej, powraca na naszym blogu, prowadzonym na stronie medexpress.pl

Zapraszamy do czytania oraz do podzielenia się własnymi opiniami.

Ciąg dalszy jutro … serdecznie zapraszamy na nasz blog
www.medexpress.pl

Proszę zostaw odpowiedź

1 komentarz do wpisu “Porada pielęgniarska to szansa dla społeczeństwa.”

  1. Jestem Edukatorem w cukrzycy, mam 30 lat doświadczenia, w tym równolegle 7 lat pracy w poradni diabetologicznej. Moim skromnym zdaniem chorzy z cukrzycą typ II, mogli by być poprowadzeni na zmianę przez lekarza pierwszego kontaktu i pielęgniarkę edukatora. Dla nas to żaden problem wysłać pacjenta kilka razy w roku na badania kontrolne np kteatyniny, moczu czy morfologii, wykonać Ekg, sprawdzić HgA1c, wszystko wg wytycznych PTD. Mamy wiedzę i doświadczenie, w razie wątpliwości kontakt z lekarzem leczącym, nawet telefoniczy. A tymczasem kierownicy poradni chcieliby mieć pielęgniarkę do wszystkiego za najniższa krajową, a po pracy niechby jeszcze gabinet posprzątała. Kurs „podobno” daje nam uprawnienia do korekty insulin szybko i krótkodziałających, ale nikt z moich przełożonych nie jest pewien czy mam prawo z tego korzystać w pracy na oddziale, jeśli tak to gdzie powinnam to odnotować. W praktyce wygląda to tak że lekarz dyżurujący, który nie zna pacjentów z mojego oddziału, najczęściej przyjmuje moją sugestię co do zmiany dawki, ale to już nie jest moje zlecenie. Czy pielęgniarki cyfrowe pomogą rozwiązać moje wątpliwości co do moich uprawnień w oddziale?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: