Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe wraz z partnerami akcji #polskatochorykraj rozpoczyna edukację parlamentarzystów.

Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe wraz z partnerami akcji #polskatochorykraj rozpoczyna edukację parlamentarzystów.

System ochrony zdrowia, podobnie jak ciężko chorzy pacjenci, nie może pozwolić sobie na wydłużanie oczekiwania na leczenie. Ogłaszając Narodowy Kryzys Zdrowia, przedstawiliśmy decydentom diagnozę „Polska to chory kraj” wraz z postulatami pokazującymi, że „wspólnie możemy go uleczyć”.

Można odnieść wrażenie, że dotychczasowe reakcje rządzących to pudrowanie dramatycznie wyglądającej rzeczywistości. Dlatego w ramach kontynuacji naszej akcji społecznej pójdziemy do każdego posła i senatora. Dziś (19 lutego) spotkaliśmy się z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim oraz wiceministrem Januszem Cieszyńskim. Wręczyliśmy trzy projekty ustaw i poinformowaliśmy o podejmowaniu partnerskiego dialogu z każdym z parlamentarzystów.”

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie

Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe informuje, że kampania społeczna #polskatochorykraj nadal trwa.

Zaczynając od Ministra Zdrowia, mamy zamiar wraz z partnerami dotrzeć do posłów i senatorów, by uświadomić im, że wobec społeczeństwa są zobowiązani mandatem społecznym, a zdrowie Polaków powinno być priorytetem.

Podczas spotkania w Ministerstwie Zdrowia, przede wszystkim omawialiśmy zmiany systemowe, a raczej ich skutki. Uwolnienie limitów w AOS jest, w naszym odczuciu, tylko pozornym ruchem, gdyż dotyczy tylko wizyt pierwszorazowych.

Jako interesariusze oraz „adwokaci” pacjentów chcemy zaznaczyć, że to rząd ma narzędzia, by kreować i wprowadzać rozwiązania.

Jako grupa ekspertów chętnie doradzamy oraz podajemy gotowe pomysły. W merytoryczny sposób chcemy spowodować zmiany w systemie, by pacjent był w centrum naszych działań.

W edukacji parlamentarzystów, w ich biurach poselskich, jak i podczas wizyty w Ministerstwie Zdrowia uczestniczą przedstawiciele:

Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe,

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie,

Fundacja My Pacjenci,

Fundacja Światło dla Życia,

Krajowa Izba Diagnostów Laboratoryjnych,

Porozumienie Rezydentów

Wsparcie deklarują także: Fundacja Alivia, Stowarzyszenie Neurofibromatozy Polska, Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie, Ogólnopolski Związek Zawodowy Psychologów, Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii, „To nie z mojej karetki”, Fundacja 3-4-start.

Panu ministrowi i Panu wiceministrowi zdrowia przekazane zostały projekty ustaw dotyczące:

  • zwiększenia finansowania ochrony zdrowia,
  • określenia maksymalnego czasu oczekiwania na udzielenie świadczenia gwarantowanego,
  • połączenia działań Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Projekty te mogą być dla parlamentarzystów inspiracją oraz punktem wyjściowym do rozpoczęcia procesu legislacyjnego. 

Panowie reprezentujący Ministerstwo Zdrowia otrzymali również manifest z postulatami. Taki pakiet dostanie każdy odwiedzany przez uczestników akcji poseł i senator.

Zdrowie nie ma barw politycznych!

#PolskaToChoryKraj

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie

Proszę zostaw odpowiedź

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.