Tak jak się spodziewaliśmy, odpowiedź zespołu ds. strategii rozwoju pielęgniarstwa była dość enigmatyczna i nic nie mówiła więcej, co i tak wiedzieliśmy, czyli:
Jakie są efekty pracy dużego zespołu ludzi, który pracuje od 6 miesięcy w Ministerstwie Zdrowia, został powołany przez Ministra Zdrowia, Pana Radziwiłła i, wg. nas, chce zdiagnozować przyczyny i wskazać rozwiązania złej sytuacji polskich pielęgniarek i położnych?
Pełna odpowiedź na nasze zapytanie TU
Minister Zdrowia przydłużył prace zespołu do 31 grudnia 2017 roku. Rozumiemy, że zagadnienia są skomplikowane i wymagają dłuższej pracy.
Stowarzyszenie jako ,,czynnik społeczny” wyszedł naprzeciw, a może nawet jako zespół skupiający pielęgniarki i położne czynnie wykonujący swoje zawody, pragnąc pomóc w pracy zespołowi ministerialnemu, czy wskazać właściwe kierunki prac, opracował dla każdego podzespołu listę problemów i zagadnień, które naszym i naszych członków zdaniem, powinny być rozwiązane lub nad których rozwiązaniem zawiązywane zespoły powinny pracować.
Naszą pracę oprócz do Ministerstwa Zdrowia, do koordynatorów zespołu, wysłaliśmy także do:
- Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych
- Organizacji Związkowej Pielęgniarek i Położnych
- redakcji portalu Medexpress
- redakcji portalu politykazdrowotna
- redakcji najpoczytniejszego w tej chwili portalu branżowego pielegniarki.info.pl
Treść pisma udostępniamy Do-zespołu-Ministra-Zdrowia
Wszystkie osoby, pragnące pomóc przebić się nam z informacją o stowarzyszeniu i działaniu jego zespołu prosimy o przekazanie tej informacji dalej.
Przypominamy też, że zbliża się termin I Walnego Zebrania członków Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe i ich gości.
Polecamy pierwszy artykuł Quo Vadis Polskie Pielęgniarstwo?