Site icon Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe

Kompetencje i samodzielność pielęgniarek to przepis na skuteczną opiekę geriatryczną w Polsce!

  Geriatria Plus: pomysł świetny, ale „kto będzie w tych centrach pracował”?

http://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Geriatria-Plus-pomysl-swietny-ale-kto-bedzie-w-tych-centrach-pracowal,198071,14,3.html

Od kilku lat rośnie liczba osób starszych i przewlekle chorych, którzy wymagają stałego leczenia, co wiąże się z comiesięczną wizytą po recepty lub zaopatrzenie medyczne.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest umożliwienie kontynuacji wypisywania leków przez pielęgniarki. Kontynuacja wypisywania zapotrzebowania na wyroby medyczne, opatrunki, czy leki stosowane przewlekle jest wspaniałą możliwością usprawnienia swojej pracy oraz niesie wiele korzyści dla pacjenta.

Po pierwsze, nie naraża chorego na przerwę przyjmowania leków z powodu np. nieobecności lekarza, co jak wiadomo może mieć fatalne skutki. Natomiast w okresie nasilenia zachorowań na sezonowe  infekcje wirusowe, chroni tych pacjentów przed kontaktem w przepełnionych poczekalniach. Ułatwia też pacjentom mającym trudności w poruszaniu się, zwłaszcza samotnym dostęp do porady pielęgniarskiej bez konieczności oczekiwania na wizytę lekarską. Jeszcze jedną niezaprzeczalną korzyścią jest możliwość edukacji zdrowotnej, na którą lekarzowi niestety nie zawsze wystarcza czasu.

Do zadań pielęgniarki specjalistki w dziedzinie pielęgniarstwa geriatrycznego należy m. in.:

Exit mobile version