Poznaj sekrety Pielęgniarki o SAMOOPIECE cz. I

Poznaj sekrety Pielęgniarki o SAMOOPIECE cz. I

Poznaj sekrety Pielęgniarki o SAMOOPIECE.

Cześć jestem Ewa, jestem pielęgniarką i dziś chcę pokazać Ci jak w prosty i przyjemny sposób możesz zadbać o swoje zdrowie!

Dziś system ochrony zdrowia utknął w beznadziejnej sytuacji, gdzie liczy się procedura, jednostka chorobowa, a brak całościowego spojrzenia na człowieka i jego problemy.

Każdy z nas chciałby znać tajniki, w jaki sposób zadbać o siebie w zdrowiu i w chorobie, jak przezwyciężyć trudności i cieszyć się z życia.

Chcesz wiedzieć jak to osiągnąć?

Stawiam sprawę jasno! Porzuć ograniczającą Cię wyobraźnie i przywiązania do schematów. Wykrocz poza to! Postaw na współpracę z pielęgniarką, aktywny udział w opiece, a to będzie Twoja najlepsza droga by jak najdłużej zachować zdrowie i dobrze funkcjonować nawet podczas choroby! Nie zawiedziesz się!

Ogólnie nie lubię marnować swojego czasu i cenię czas innych, dlatego dziś pokażę Ci, że śledząc każdy akapit tego artykułu wzbogacisz się o wiedzę i przydane wskazówki odnośnie samoopieki.

Zaczynamy!

SAMOOPIEKA to dziś nowoczesna droga, poprzedzona szeregiem działań, w celu uzyskania i utrzymania prawidłowego stanu zdrowia oraz zapobieganie chorobie lub jej leczenie.

Czy wiesz, że SAMOOPIEKA mieści w sobie takie zachowania jak:

  • właściwe odżywianie się,
  • zdrowy styl życia,
  • samoleczenie,
  • dbałość o higienę,
  • samodzielne podejmowanie działań związanych z utrzymaniem dobrego stanu własnego zdrowia.


Należy podkreślić, że również czynniki społeczno-ekonomiczne i środowiskowe mają wpływ na ludzkie zachowania związane z własnym zdrowiem.

Najprościej mówiąc SAMOOPIEKA to:

  • unikanie czynników ryzyka, w tym praktykowanie działań, które ludzie inicjują i wykonują na własną rękę w celu podtrzymania życia, dobrego stanu zdrowia i własnego dobrostanu.

Nie oszukujmy się, życie ma się jedno i warto zainwestować w swoje zdrowie i przezwyciężanie choroby.

Pytanie zatem: jak wygląda SAMOOPIEKA w przypadku doświadczania choroby? Jaki szereg działań obejmuje?

Otóż podczas choroby samoopieka polega na:

  • samodzielnym rozpoznawaniu objawów chorobowych,
  • monitorowaniu i ich ocenie,
  • odpowiednim radzeniu sobie z nimi samemu lub poprzez współpracę z personelem medycznym
  • samodzielnym przyjmowanie leków, witamin i suplementów diety.


Osobiście uważam, że:

SAMOOPIEKA to najlepsza inwestycja w siebie, w swoją jakoś życia i zdrowia. Szanuję swoich podopiecznych i nie zapominam, że współczesny pacjent jest aktywnym uczestnikiem rynku usług zdrowotnych oraz świadomym, w zakresie swoich praw i oczekiwań, biorcą świadczeń w systemie.


Dlatego, GWARANTUJE CI, że odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby obecnego podopiecznego jest nowoczesne pielęgniarstwo, w którym wzrasta zakres samodzielności i kompetencji pielęgniarek.
Jest to możliwe poprzez dynamiczny wzrost poziomu ich wiedzy oraz otwartości na postęp medycyny oraz umiejętności wdrażania nowych teorii i założeń do praktyki pielęgniarskiej.


Pamiętajmy, że pielęgnowanie od zawsze towarzyszyło człowiekowi, bez niego niemożliwe byłoby zachowanie zdrowia i utrzymanie życia.

Autor: pielęgniarka Ewa Cieślik, autorka bloga Pielęgniarką Być

Uwaga: Do autora należą wszelkie prawa autorskie powyższego tekstu.
Wykorzystanie tekstu w jakiejkolwiek formie bez uprzedniego, pisemnego zezwolenia wydanego przez Stowarzyszenie Zwykłe Pielęgniarki Cyfrowe jest zabronione i może spowodować pociągnięcie do odpowiedzialności cywilnej i karnej w maksymalnym zakresie dopuszczalnym przez prawo.

Admin

%d bloggers like this: