Stres w pracy pielęgniarek psychiatrycznych a myśli samobójcze.

Cz. III Przedstawiamy ciąg dalszy pracy, której celem było określenie występowania stresu i sposobu radzenia sobie na nasilenie myśli samobójczych wśród pielęgniarek psychiatrycznych w Polsce. Link do cz. I. Link do cz. II. Radzenie sobie ze stresem  Wśród badanych pielęgniarek zidentyfikowano następujące zachowania radzenia sobie ze stresem:  Badane pielęgniarki najczęściej radziły sobie ze stresem poprzez:  … Czytaj dalejStres w pracy pielęgniarek psychiatrycznych a myśli samobójcze.

„Samodzielność Zawodowa Pielęgniarek i Położnych – czy my ją dobrze rozumiemy?”

W dniu 10.05.2024 roku w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbędzie się forum pt. „Samodzielność Zawodowa Pielęgniarek i Położnych – czy my ją dobrze rozumiemy?” organizowane przez Zakład Podstaw Pielęgniarstwa Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Forum odbędzie się w formie hybrydowej, co pozwoli na znaczne poszerzenie grona odbiorców. Zainteresowanie w uczestnictwie wyraził również  Iwano-Frankowski Narodowy Uniwersytet Medyczny … Czytaj dalej„Samodzielność Zawodowa Pielęgniarek i Położnych – czy my ją dobrze rozumiemy?”

IV FORUM ZAKAŻEŃ 15-17 kwietnia 2024 ZAKOPANE

Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe ma zaszczyt objąć Patronat Honorowy 4. edycji interdyscyplinarnej konferencji Forum Zakażeń, która odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia 2024 r. w Zakopanem. „Pokonać inteligencję bakterii. Sięgając po niemożliwe”. To hasło, które ma scalać spotkanie, by ta interdyscyplinarna ogólnopolska konferencja autorstwa wydawcy prestiżowego czasopisma naukowego „Forum Zakażeń”, Evereth Publishing – współorganizowana z redakcją … Czytaj dalejIV FORUM ZAKAŻEŃ 15-17 kwietnia 2024 ZAKOPANE

Stres w pracy pielęgniarek psychiatrycznych a myśli samobójcze.

Cz. II Przedstawiamy ciąg dalszy pracy, której celem było określenie występowania stresu i sposobu radzenia sobie na nasilenie myśli samobójczych wśród pielęgniarek psychiatrycznych w Polsce. Link do cz. I. Badanie miało pozwolić odpowiedzieć na pytania: 1. Co jest najbardziej stresujące dla badanych pielęgniarek psychiatrycznych ? 2. Jak pielęgniarki radzą sobie ze stresem ? 3. Czy … Czytaj dalejStres w pracy pielęgniarek psychiatrycznych a myśli samobójcze.

Model opieki pielęgniarskiej nad pacjentem po resekcji żołądka z powodu choroby wrzodowej. Studium przypadku

Cz. V. Linki do poprzednich części: I, II, III, IV, V Teren i organizacja badań Terenem badań był oddział chirurgii ogólnej w szpitalu w województwie łódzkim. Badania trwały 7 dni. Objęto opieką pacjentkę l. 49 po resekcji żołądka z powodu krwawiącego wrzodu w przebiegu choroby wrzodowej. Pacjentka wyraziła zgodę na przeprowadzenie badań. Studium przypadku (wybrane fragmenty) Charakterystyka pacjenta … Czytaj dalejModel opieki pielęgniarskiej nad pacjentem po resekcji żołądka z powodu choroby wrzodowej. Studium przypadku

Stres w pracy pielęgniarek psychiatrycznych a myśli samobójcze.

CZ.I W maju ubiegłego roku opublikowaliśmy wyniki badań pilotażowych „Ocena czynników ryzyka samobójstwa wśród polskich pielęgniarek psychiatrycznych” autorstwa Pana Piotra Wojdy. Linki do wpisów: Dziś natomiast, publikujemy pracę ww. autora, której celem było określenie występowania stresu i sposobu radzenia sobie na nasilenie myśli samobójczych wśród pielęgniarek psychiatrycznych w Polsce. Stres w pracy pielęgniarek psychiatrycznych jest … Czytaj dalejStres w pracy pielęgniarek psychiatrycznych a myśli samobójcze.

Relacja z konferencji pt.: „Pielęgniarstwo zaawansowanej praktyki to już fakt.”

Szanowni Państwo zapraszamy na fotorelację z konferencji „Pielęgniarstwo zaawansowanej praktyki, to już fakt”, która odbyła się w Lesznie, w dniu 17.02.2024 r. organizowana przez Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe oraz Fundację Mocni na Starcie. Wydarzenie obejmowało część wykładową oraz warsztatową: Część wykładowa: mec. Marek Hnatyszyn – „Uprawnienia i zawodowa odpowiedzialność prawna z zakresu leczenia ran w świetle … Czytaj dalejRelacja z konferencji pt.: „Pielęgniarstwo zaawansowanej praktyki to już fakt.”

Model opieki pielęgniarskiej nad pacjentem po resekcji żołądka z powodu choroby wrzodowej.

Cz. V. Link do poprzednich części: I, II, III, IV. Kwalifikacja pacjenta do zabiegu operacyjnego Wskazania do zabiegu Głównymi wskazaniami do zabiegu operacyjnego jest powikłana choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy. Na pewno jest to zwężenie w części odźwiernikowej, krwawienie z wrzodu lub perforacja. Oprócz tego zabieg operacyjny rozważa się przy długo trwającym owrzodzeniu, które nie … Czytaj dalejModel opieki pielęgniarskiej nad pacjentem po resekcji żołądka z powodu choroby wrzodowej.

Europejski Dzień Pielęgniarstwa Operacyjnego

„Dumne pielęgniarki na sali operacyjnej – nasza przyszłość” W dniu 15 lutego już po raz kolejny obchodzimy Europejski Dzień Pielęgniarstwa Operacyjnego.  Tematem przewodnim jest hasło: „Dumne pielęgniarki na sali operacyjnej – nasza przyszłość”.  EORNA (European Operating Room Nurses Association) Europejskie Stowarzyszenie Pielęgniarek Operacyjnych działa od 1980 r. i zajmuje się propagowaniem w społeczeństwie zadań pielęgniarek … Czytaj dalejEuropejski Dzień Pielęgniarstwa Operacyjnego

Model opieki pielęgniarskiej nad pacjentem po resekcji żołądka z powodu choroby wrzodowej.

Cz. IV. link do cz. 1 link do cz. 2 Link do cz. 3 W obecnych czasach leczeniem z wyboru przy krwawiących wrzodach są metody endoskopowe ze względu na ich małoinwazyjność. Unikając rozległego zabiegu można zapewnić pacjentowi szybszy powrót do sprawności i zdrowia oraz zapobiegać zakażeniom szpitalnym Metody endoskopowe nietermiczne Wśród nich można wymienić klipsy … Czytaj dalejModel opieki pielęgniarskiej nad pacjentem po resekcji żołądka z powodu choroby wrzodowej.