Jesteśmy w okresie wielu ważnych zmian w naszym samorządzie.
Okręgowe rady pielęgniarek i położnych przeprowadziły już okręgowe zjazdy, na których wybrani zostali delegaci na VIII Krajowy Zjazd Pielęgniarek i Położnych.
Krajowy Zjazd jest najwyższym organem Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych.
W Krajowym Zjeździe biorą udział delegaci wybrani przez okręgowe zjazdy oraz, z głosem doradczym, niebędące delegatami osoby pełniące funkcje w ustępujących organach Naczelnej Izby.
Wśród tych delegatów pojawiły się nowe osoby, na których działania sprzyjające oczekiwanym przez środowisko zmianom wszyscy bardzo liczymy.
Powiew świeżości, nowoczesności jest niezmiernie potrzebny naszemu samorządowi. Oczywiście doświadczone osoby są niezbędne, aby poprawnie tworzyć ramy działania i służyć wsparciem.
Jednak zapał, zaangażowanie i pasja nowych osób może przesądzić o lepszym jego funkcjonowaniu, sprzyjać realizacji koniecznych zmian i lepszym odbiorze samorządu przez same pielęgniarki oraz wzmocnieniu tożsamości zawodowej.
W kolejnych wpisach przypomnimy krok po kroku najważniejsze artykuły Ustawy z dnia 1 lipca 2011 r. o samorządzie pielęgniarek i położnych, a następnie powtórzymy cykl publikowany kilka lat temu pt. „Obsługa samorządu”, który zawiera wiele przydatnych informacji.