Warsztaty ordynowania leków                     oraz wypisywania recept

Warsztaty ordynowania leków oraz wypisywania recept

Dnia 28.09.2019 w Warszawie odbyły się warsztaty skierowane do pielęgniarek i położnych mających uprawnienia do wystawiania recept. Wydarzenie to, miało miejsce w siedzibie Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych przy ul. Żelaznej 59 i przy aktywnym udziale ośrodka.

Dzięki wsparciu #WOIPIP oraz finansowemu zaangażowaniu, udało się zorganizować  bezpłatne warsztaty, dzięki którym środowisko pielęgniarek i położnych miało okazję pracować i uczyć się z wyjątkowymi wykładowcami pod przewodnictwem Pana mgr Jerzego Krukowskiego.

Ogromne  zainteresowanie środowiska (48 słuchaczy), które towarzyszyło  wydarzeniu pozwala mieć nadzieję na kolejne edycje, które odbędą się pod patronatem WOIPIP.

Problematyka ordynacji i kontynuacji recept wciąż stanowi wyzwanie dla  wielu pielęgniarek i właśnie dlatego aktywne wsparcie regionalnych Izb jest tak istotne przy organizacji bardzo wartościowych edukacyjnie warsztatów.

Merytoryczne i kompetentne wykłady pozwoliły na rozwiązanie wielu, wciąż istniejących wątpliwości w zakresie ordynacji i kontynuacji recept przez pielęgniarki i położne mimo ukończonego kursu lub  zajęć odbywanych w toku nauki akademickiej.

Pytaniom, wątpliwościom, przykładom, właściwie nie było końca, ale… nasza satysfakcja z udziału w tych niezwykle konstruktywnych zajęciach wciąż rosła.

Uprawnienia do wypisywania recept przez pielęgniarki ipołożne, niestety wciąż nie są w pełni wykorzystywane mimo, że minęło już kilka lat od kiedy pielęgniarki i położne mogą je wykorzystywać w swojej praktyce.

Wciąż obok niepewności i braku doświadczenia przepisy prawne nie nadążają za wdrożeniem tej procedury jako standardowej w naszych praktykach pielęgniarskich. Brak dostępu do e – WUŚ, kłopoty z NFZ, czy niejasne, podlegające dowolnym interpretacjom farmaceutów decyzje co do wydawania pacjentom farmaceutyków znacząco utrudniają ordynację recept pielęgniarskich.

Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe

Proszę zostaw odpowiedź

1 komentarz do wpisu “Warsztaty ordynowania leków oraz wypisywania recept”

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: