Debata z okazji Międzynarodowego dnia pielęgniarki i położnej

Debata z okazji Międzynarodowego dnia pielęgniarki i położnej

Jestem pod wrażeniem słów Pani prezes Małas: „sama byłam niepokorna”, wszyscy powinni wziąć je sobie głęboko do serca.

Podczas debaty widziałam wspaniałych ludzi, którzy wiedzą, gdzie leżą problemy naszego środowiska. Widziałam ogromną różnicę w mentalności i interpretowania faktów.

Jestem całym sercem z Panią Krystyną Lipiec-Wolską, za słowa, że pokora ma dotyczyć dwóch stron.

Cieszę się, że problemy, które artykułujemy od dwóch lat mogły kolejny raz być wypowiedziane.
Należy się duży szacunek, że zrobiono malutki pierwszy krok do budowania normalności.

Maciej Latos, Weronika Nawara, Agata Bryk, Marianna Fijewska i pozostali reprezentanci: życzę wytrwałości w działaniach!

A naszym przedstawicielom dziękuję za deklarację sprawowania nadzoru nad kadrami zarządzającymi.

Pomysł Pana Macieja o monitorowaniu placówek, najlepiej anonimowym kuratorem byłby „rewolucyjny”. Byłby to krok ku ewolucji.

Katarzyna Kowalska

Zapraszamy do relacji:

Proszę zostaw odpowiedź

3 komentarze do wpisu „Debata z okazji Międzynarodowego dnia pielęgniarki i położnej”

  1. Jestem niepokorna, merytoryczna, mam swoje zdanie oparte na wiedzy, doświadczeniu, myśleniu krytycznym, analitycznym, samodzielnym i znajomości aspektów prawnych wykonywania zawodu. W związku z tym potrafię swoje zdanie obronić. Z tego powodu jestem mobbingowana przez kadrę lekarską i pielęgniarkę naczelną. Patrząc i słuchając debaty nie mam wrażenia realnego zatroskania o rozwiązanie problemów pielęgniarek i położnych, a dzięki regulacjom prawnym, które wypracowała pani minister, jako mgr pielęgniarstwa (z 26- letnim stażem w zawodzie) zarabiam mniej niż specjalistka bez matury. Odbieram debatę jako produkowanie mało znaczących słów, kółko wzajemnej adoracji. Jestem na prostej drodze do odejścia z zawodu i nie są to tylko słowa, działam w tym kierunku aktywnie. Tak, jestem zgorzkniała. Zgorzkniała i zmęczona. I nie jestem jedyna w swoim zgorzknieniu i zmęczeniu.

  2. Mój wczorajszy komentarz nie wpasował się optymistyczny post, więc nie został umieszczony. Czy dopuszczane są tylko komentarze przyklaskujące? Czy ideą Stowarzyszenia jest pokazywanie jednej (jedynie słusznej) twarzy pielęgniarstwa?

  3. Dopuszczamy wszystkie komentarze. A nasza idea jest określona w naszej misji. Nie zmieniła się od rejestracji Stowarzyszenia. Pozdrawiam. Admin

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: