Prawda o czerwonych fotelach od WOŚP w Kłobucku – relacjonują Pielęgniarki Cyfrowe.

Prawda o czerwonych fotelach od WOŚP w Kłobucku – relacjonują Pielęgniarki Cyfrowe.

Już każdy z Państwa słyszał zapewne o mamie i szpitalu, gdzie to niby Panie pielęgniarki „przetrzymywały” w swojej dyżurce podarowany fotel od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Na swoim profilu jedna z mam chorego dziecka umieściła oszczerczy wpis w kierunku pielęgniarek.

„A ja króciutko. Leżę z synem w Rejonowym Szpitalu w Kłobucku. Fotele od Fundacji WOŚP dotarły i tutaj… Niestety na dyżurkę dla pielęgniarek… Ja muszę płacić za dobę za łóżko. Dziękuję za uwagę.”

I tak rozlała się fala hejtu i wyzwisk pod adresem placówki i personelu pielęgniarskiego.

Najsmutniejsze jest to, że nikt nie sprawdził, jak było naprawdę.

Jako Prezes Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe, które interesuje się realnymi i bieżącymi sprawami środowiska pielęgniarskiego, postanowiłam osobiście sprawdzić, po której stronie jest prawda.

Szpital Rejonowy w Kłobucku, świetnie gospodarowany, odnowiony, piękne pomieszczenia, nowiutka izba przyjęć, wyremontowane oddziały, oddzielne łazienki, kuchnia, do dyspozycji podopiecznych telewizory. Personel pielęgniarski pracuje tam od początku istnienia oddziału, co świadczy o poziomie zaangażowania w funkcjonowaniu tej placówki. Warto zaznaczyć, że kiedy pracownik jest zadowolony i czuje się częścią zespołu nie szuka pracy gdzie indziej.

Pani dyrektor szpitala Joanna Murszczyk MUREM STOI ZA PIELĘGNIARKAMI!

Rozmowa z Panią Joanną Maruszczyk :

„Cała sytuacja, która miała miejsce jest dla mnie nie do przyjęcia. Pielęgniarki pracujące na oddziale są załamane, gdyż po wpisie, który się ukazał w socialmediach rozdzwoniła się „cała Polska”.  Nikt nie zapytał, dlaczego on tam stoi.

W oddziale pediatrii mamy 3 takie fotele. Do dyspozycji mam jest 14 sal, w których jest łóżko dla pacjenta i łóżko dla matki. Od zawsze mamy mogą korzystać z łóżka. Od kilkunastu lat jest pobierana doba hotelowa w wysokości 15 zł. Nigdy jednak nie było tak, że ktoś musiał zapłacić odgórnie. Rodzice samotni i w trudnych sytuacjach zawsze byli zwalniani z tej opłaty. Autorka wpisu, mama jednego z naszych pacjentów jeszcze przebywa w oddziale i nikt nie wymagał od tej Pani żadnej opłaty.

Sprawa, nagłośniona przez tę Panią dotyczy fotela od Fundacji WOŚP, który stał tego dnia w dyżurce tylko przejściowo. My go mamy od grudnia, a na oddziale jest pełne obłożenie chorych.

Wszyscy stoją za pacjentką, nikt nie stoi po stronie personelu.

Pielęgniarki są z tą placówką zżyte, kochają to, co robią i oddają serce najmłodszym podopiecznym. To kobiety o wielkim sercu. W chwili obecnej są zaszczute, pod ogromną presją i przede wszystkim, po ludzku jest im przykro.”

Zadałam Pani dyrektor pytanie:

Katarzyna Kowalska: Czy mama chorego dziecka zgłosiła oficjalną skargę, do dyrektora lub oddziałowej pielęgniarek o braku możliwości korzystania z fotela Fundacji WOŚP?

Pani Joanna Maruszczyk: „NIE! Nie zgłosiła…”

Byłam tam osobiście. Widziałam w oczach personelu pielęgniarskiego zrezygnowanie, smutek i ogromny żal. Zostały bowiem, okrzyknięte różnymi obraźliwymi przymiotnikami, i co najgorsze niesłusznie oskarżone medialnie o zabranie fotela od WOŚP na własne potrzeby, do dyżurki pielęgniarskiej.

Osobiście i w imieniu Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe mam żal do społeczeństwa, bo wyrokujemy nie znając całej prawdy, a przez to niszczymy ludzi, w tym przypadku oddanych i wspaniałych pracowników.

Zastanówmy się nad tym, jaką krzywdę media wyrządzają wszystkim dookoła.

Jedna mama i jedno zdjęcie, zupełnie nieprzemyślane działanie, a krzywdzi pielęgniarki.

Personel pielęgniarski 24 godziny na dobę dba o nasze zdrowie i zdrowie naszych dzieci.

Pani oddziałowa, Barbara Przybylska oprowadziła mnie po oddziale, co można zobaczyć na zdjęciach (dostępne w galerii na końcu wpisu). Widziałam, jak jest jej przykro i jak stresująca jest dla niej ta sytuacja.

Z ciekawości próbowałam siedzieć i leżeć na fotelu. Otóż, fotel się rozkłada, ale do spania się nie nadaje, składa się automatycznie.

Dobrze, że są takie fundacje, które wspomagają wyposażenie szpitali. Jak większość koleżanek i kolegów po fachu, sama również zawsze biorę udział w Finałach WOŚP.

Fotele i cały sprzęt jaki przekazuje WOŚP jest nieoceniony…

Tym razem ktoś powinien przeprosić Panie Pielęgniarki tego oddziału. Tak po ludzku, powiedzieć „przepraszam”.

Z tego miejsca proszę, by komunikat poszedł w świat!

Udostępniajcie!

Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe stoi murem za pielęgniarkami z Kłobucka.

Nie zgadzamy się na bezpodstawne oczernianie innych.

Poniżej przedstawiamy fotorelację ze szpitala w Kłobucku:

Zobaczcie także (kliknij w tytuł żeby otworzyć treść):

Pozdrawiam,

Katarzyna Kowalska

Proszę zostaw odpowiedź

20 komentarzy do wpisu „Prawda o czerwonych fotelach od WOŚP w Kłobucku – relacjonują Pielęgniarki Cyfrowe.”

 1. Teraz fotele wstawiliście ? przecież my mamy nagrania co mówi wasz ordynator chcecie skandalu ? Zaraz będziecie mieli ZAKŁAMANE NIE POWIEM KTO….

 2. Szkoda ze6te fotele teraz stoją jak stać powinny… Naszczescie są zdjęcia przed afera i widać gdzie stały… Każdy broni swojej dupy 😡😡😡

 3. Nie ma to jak po nagłośnieniu odstawić fotel tam gdzie miał byc 😂a teraz szuje wielce poszkodowane …. do roboty byście sie wzieli a nie na fotelach dla matek !

 4. Szanowni Państwo, wydaje się, że nie rozumiecie przesłania artykułu. W tym szpitalu nie pracuje jedna pielęgniarka czy też jeden lekarz. Sytuacja stresowa zaś, dotyczy całego personelu, tym jednym zdjęciem Pani skrzywdziła i cały personel szpitala bo pracuje tam kilkaset osób, a nawet samą fundację. Personel jest przerażony, sytuacją. Teraz każdy dyrektor 2 razy się zastanowi czy warto ‚brać’ jakikolwiek sprzęt od fundacji by nie było takich ‚afer’. Ciekawy jest też fakt, nikt oficjalnie nie złożył, jak wynika z rozmowy w Panią dyrektor, żadnego pisma ze skargą. Dlatego jest w artykule napisane by nie wydawać wyroków, bo każdy kij ma dwa końce. Tak naprawdę walka toczy się o ‚mebel’. A gdzie interes dziecka?

 5. Szanowna Pani Redaktor.

  Prowadzę lokalną gazetę klobucka.pl
  Tego samego dnia, gdy problem opisano w mediach, sprawdzaliśmy jak wygląda „skandal” opisany przez częstochowiankę, matkę hospitalizowanego Antosia.

  Nie jest tak, że nikt personelu nie wziął w obronę i nie dociekał prawdy.

  Niestety media społecznościowe odpowiadają na potrzeby tworzących je osób, a chyba ludzie mają potrzebę wyżycia się na innych, policja kogo się da i szczucia jeden na drugiego. Zachowanie to, niestety – idzie w parze z dokopaniem każdemu, kto uważa inaczej. Wystarczy przeczytać komentarze pod tym artykułem. Większość piszących w szpitalu tym nie była, nie będzie, ale wie lepiej niż ktokolwiek inny, bo ma swoje zdanie i będzie go bronić.

  Rozmowa z tymi ludźmi osobiście przypomina mi próbę przekonania kanibala do przestrzegania praw człowieka.

  Za obronę pielęgniarek i personelu szpitala, przedstawiciele lub współpracownicy fundacji Owsiaka hejtują nasz profil społecznościowy i obniżają jego ranking przez dawanie oceny 1. To oczywiście nieistotne dla nas, tym niemniej pokazuje, jak osoby nawet związane z fundacją, która przez znaczną grupę polityków, a często również osoby duchowne jest poniewierana, także nie umie zachować przyzwoitości nawet w stosunku do personelu, który korzysta ze wsparcia fundacji.

  Dołączam link do naszego artykułu, z poważaniem Jarosław Brzęczek klobucka.pl

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2159584467689195&id=1567402603574054

 6. Ja powiem tak, leżałam tam z dzieckiem 3 tyg. temu.. Zaproponowano mi, że 15 zł kosztuje łóżku gdzie moge spac z dzieckiem – zgodziłam się. Wychodząc ze szpitala nikt nie wspomniał nawet, że mam zapłacić za łóżku – sama wróciłam sie od windy, żeby zapłacić. Sam fakt jest taki, że tw fotele powinny byc dostępne ale tych sal jest dokladnie nie wiem ile 10 może a foteli 3 wiec dlaczego jedna matka miała by płacić za łóżko a druga nie – troche to nie sprawiedliwe. Wydaje mi się, że te fotele powinny służyć do tego jak trafia matka z dzieckiem, która jest w ciężkiej sytyacji materialnej. Bo grund w takim szpitalu z chorym dzieckiem to, to żeby matka była wyspana. Sama trafiłam z dzieckiem, które było w ciężkim stanie bardzo ciężkim. Ja złego słowa nie mogę powiedziec na te pielegniarki czy lekarzy. Przychodzili pytali jak dziecko i wogole. Jak puerwsza noc dziecko moje dziwnie oddychalo(trafilismy z powodu dusznosci i jeszcze dwoch innych chorob gdzie dziecko mogło sie udusić albo traffic na OIOM z rurką w gardle) o 3 w nocy polecialam po pielegniarke nikt na mnie nie patrzal krzywo zaraz przylecial lekarz osuchal dziecko (było wszystko dobrze) a ja spanikowalam i przeprosilam za to ze zawolalam to usłyszałam grzeczne słowa od lekarza dyzurujacego i pielegniarki „od tego tutaj jestesmy”. Jak czytam ten cały hejt to zastanawiam się gdzie ja leżałam mam inne zdanie na temat tych osób pracujacych na tym oddziele – to mili kulturalny ludzie z pasja do tego co robia. W tamtym momencie nawet do głowy mi nie przyszło, żeby myśleć o jakimś fotelu – bałam sie o własne dziecko i o to, żeby było zdrowe to sie dla mnie liczyło. Moje dziecko bedac w tym szpitalu korzystało ze sprzetu od fundacji w postaci łóżeczka i bodajże pompa infuzyjna tez była z fundacji. Wiec nie do końca jest tak, że sprzęt podarowany od WOŚP jest przeznaczony na cos innego. Pozdrawiam.

 7. Nie no… proponuję powołać Sejmową Komisję Śledczą w tej sprawie! Naprawdę Tensar godny uwagi. Gratuluję pielęgniarkom cyfrowym burzy w szklance wody. Naprawdę o wizerunek dba się w inny sodu. Szkoda, że Panie tego nie pojmują.

 8. Każdy postrzega problem ze swojego poziomu postrzegania. Pomoc Fundacji WOŚP jest bardzo potrzebna. Lecz zrozumcie, że fotel nie zastąpi opieki człowieka. Fundacja może dostarczyć sprzęt, zafundować badanie, lecz nie ‚kupi’ więcej personelu. A to od ilości pielęgniarek i ich zaangażowania zależą bezpieczeństwo i wyniki leczenia.
  Leczą i pielęgnują osoby, nie mury i urządzenia. Przemyslcie to. Nic dziwnego, że coraz mniej osób zainteresowanych jest wykonywaniem tego zawodu😯

 9. Tak to jest z darami z orkiestry.kupili 3 fotele i jest kość niezgody. Gdyby te fotele kupiła dyrekcja nie byłoby problemu.ale są z naklejkami i już jest problem.od dawna uważam że to ludzie orkiestry prowokują. Lepiej nic od nich nie brać. Lokalnie dla lokalnych instytucji

 10. Mila moja zaraz 5letnia corcia urodzila sie w zamartwicy w 34tc.
  Zyje dzieki specjalistycznemu sprzetowi WOŚP. Gdyby moja iskierka umarla to ja razem z nia. Dziekuje placowce szpitalnej za wspolprace z WOŚP.
  DZIEKI WAM #WOŚP zyje i jest zupelnie zdrowa nasza Mila.

  Kto ogladal wypowiedzi Jurka Owsiaka wie ze foteli byla pewna ilosc podarowana przez producentow. Podzielili je miedzy szpitalami. Nie wiem jaka jest prawda w tej sytuacji. Jednak z czystym sumieniem stwierdzam ze ludzie sa zawistni. Moze gdyby PANI poprosila o fotel zostalby dany. Jak zauwazono foteli jest 3 sal 10. Zatem prosze o rozsadek. Nie zyjemy w sredniowieczu
  Mama 3 wspanialych

 11. Byłam w tym szpitalu z dziećmi od 22 grudnia do sylwestra, Żaden!! fotel nie był dla pacjentów, cały czas stały na dyzurce! A pielęgniarki to obrazone damy… Jedna wybitna zołza!

  • Pani Marto S. ; Najpierw trzeba spojrzeć na siebie i swoje fanaberie zanim się kogoś zacznie obrażać. A 3 fotele Owsiaka na dyżurce nigdy nie stały i by się tam nawet nie zmieściły.

 12. Po pierwsze to, Owsiak obiecywał że za te pieniądze co uzbierają dzieci na ulicach zakupi sprzęt i urządzenia do ratowania życia. Czy ty fotele ratują życie?? No możliwe że ratują zmęczonych mamusiek, hejtujacych na całego byle dowalić panią które dyżurują w dzień i w nocy, w soboty niedziele i święta. Większość hejtujacych mamusiek to pewno paniusie pracujące od 7 do 15 i w zżyciu żadnej nocki nie przepracowały. Potem malowanie paznokci makijaże a dziećmi to najlepiej jakby się jakaś opiekunka zajęła .
  Po drugie to, Owsiak podobno miał kupić łózka albo leżanki a nie jakieś tandetne fotele.
  Po trzecie , opłata za tzw. „łózko” to raczej zapłata za użyczenie pościel i poduszki oraz wypranie.

 13. Jak widzimy na zdjęciu to jeden stał na dyżurce, drugi na świetlicy a trzeci na pustej sali. jak można tak kłamać pani Marto S..wicz?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: