Pielęgniarki Cyfrowe interweniują do radia RMF FM.

Pielęgniarki Cyfrowe interweniują do radia RMF FM.

Pielęgniarki Cyfrowe interweniują do rozgłośni radiowej RMF FM, gdzie kolejny raz nazwano pielęgniarki  „SIOSTRAMI”.

Stowarzyszenie Pielęgniarek Cyfrowych podejmuje kolejną interwencję w sprawie poprawnego przedstawiania wizerunku współczesnej pielęgniarki.

Czasy sióstr minęły, dziś pielęgniarstwo to autonomiczny, samodzielny zawód, o którego prestiż należy dbać. Informacje odnośnie zawodu pielęgniarki również kreują nasz publiczny wizerunek. Mamy prawo domagać się szacunku. Nasza profesja powinna wyjść z cienia. Jako zawód najbliższy pacjentowi, powinien być poprawnie przedstawiany i nazywany medialnie.

Pielęgniarki Cyfrowe zwracają się zatem z pismem do Dyrektora Public Relations RMF FM o sprostowanie na antenie Radia RMF FM niewłaściwego sformułowania określającego pielęgniarki „siostrami”.

Poniżej prezentujemy Państwu treść pisma:

 

Proszę zostaw odpowiedź

5 komentarzy do wpisu „Pielęgniarki Cyfrowe interweniują do radia RMF FM.”

 1. Ale ból d***y… porobiły magisterki i poprzewracało się paniom w miejscu gdzie plecy tracą swą poszanowaną nazwę.
  Powiem wprost… Kiedyś pielęgniarka nie obrażała się za „siostrę”. Dziś nie dość, że obraza majestatu to jeszcze trzeba asystentów zatrudniać bo już paniom z mgr przed nazwiskiem urąga zmiana pampersa czy podanie basenu. Chore! Chore!

  • ‚Szanowny użytkowniku Panie pielęgniarki to zawód, profesja. Nigdy nie były ‚siostrami’, a Pana komentarz jest dla nich brakiem szacunku.

 2. Bardzo dziękuję za tę interwencję. ws nazywania pielęgniarek siostrami. Rzeczywiście, musimy kształtować opinię społeczną, że pielęgniarki to nie siostry. Tak jak w każdym innym zawodzie mamy swoje tytuły i należy się do nas zwracać zgodnie z posiadanymi tytułami bądź z imienia i nazwiska.
  Komentarz sceptyka wulgarnie nas obraża. Proszę bardzo, nic nie stoi na przeszkodzie, aby sceptyk uzyskał tytuł magistra i posługiwał się nim.
  Wszyscy wspólnie pracujmy na prestiż tak odpowiedzialnego zawodu.
  Z poważaniem

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: