W rocznicę odzyskanie niepodległości pielęgniarki będą w pracy

W rocznicę odzyskanie niepodległości pielęgniarki będą w pracy

Podczas obchodów uroczystości odzyskania niepodległości pielęgniarki, jak zawsze będą na swoich stanowiskach pracy…

Ustawa, tworzona na szybko,  spontanicznie i bez uprzedniego przygotowania pomija pracowników ochrony zdrowia (w tym pielęgniarki).

Dlaczego ten zawód, tak bardzo potrzebny, jest w naszym kraju ogromnie dyskryminowany, nieopłacany i w każdej sytuacji pomijany.

Święto narodowe, jakim jest odzyskanie niepodległości, jest ściśle związane z pielęgniarstwem. Pielęgniarki, bowiem wraz z żołnierzami, zawsze były obecne w miejscach toczących się walk.

Wystawa ,, Pielęgniarki w walce o Niepodległą

Dlaczego więc przy tak wielkiej uroczystości państwo polskie zapomina o pielęgniarkach? One zawsze służyły Polsce z wielkim oddaniem, robią to nadal i chcą być traktowane z godnością, tak jak inne zawody w naszym kraju…

Święto narodowe powinno być dla wszystkich naszych obywateli.

Na nic się zdadzą wielkie słowa o demokracji, jeśli postępowanie i tworzenie ustaw będzie konstruowane wybiórczo, nie dla wszystkich obywateli.

Polska jest jedna i chcemy równego traktowania, nie chcemy czczych obietnic i górnolotnych haseł.

Chcemy prawego i sprawiedliwego postępowania wobec wszystkich naszych obywateli.

 

Helena

Członek Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe

 

Dodano 03.XI.2018

Uwaga! Aktywny link!

List do NIPIP w sprawie dnia 12.XI z prośbą o pomoc w organizowaniu opieki w dniu wolnym od zajęć w przedszkolach i w szkołach

 

Proszę zostaw odpowiedź

6 komentarzy do wpisu „W rocznicę odzyskanie niepodległości pielęgniarki będą w pracy”

  1. Nie tylko pielegniarki beda 12.11 w pracy bo inne sluzby mundurowe, pkp, mpk itd. Dziwne zeby nagle na jeden dzien zamkneli szpitale i pacjenci zostali sami. Kolejny powod do biadolenia i pokazania jakie to pokrzywdzone sa pielegniarki. A przeciez w kazde inne swieta przychodza do pracy i nie narzekaja. Poza tym zaplata jak za dyzur swiateczny i nie widze zeby robic wokol tego dnia taki szum!

  2. W pełni zgadzam się z autorka powyższego tekstu !!! Święto Niepodległości a stworzyło tyle podziałów między nami, jedni mają wolne inni nie. Jedni będą świętować w domach ze znajomymi inni będą w pracy z niechęcią myśleć o tych którzy są w domach. Niepotrzebne to wszystko. Albo dać świętować wszystkim albo nie.

  3. Ale przychodnie mialy wolne w dni swiateczne. A tym razem musimy przyjsc do pracy a zamiast zaplaty za ten dzien mozemy odebrac dzien wolny.
    Wiec prosze sie nie dziwic ze jest nam przykro .

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: