Podziękowania od Pielęgniarek z Rybnika, ale też gorzka pigułka

Podziękowania od Pielęgniarek z Rybnika, ale też gorzka pigułka

Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe, w swoich działaniach, zawsze wspiera z całą mocą pielęgniarki i położne.

Jesteśmy niezmiernie radzi, że tak zjednoczonemu zespołowi udało się osiągnąć cel, cieszymy się z każdego sukcesu w naszej grupie zawodowej.

Bardzo nam miło, jak otrzymujemy takie podziękowania.

Przedstawiamy w całości treść podziękowania od pielęgniarek z rybnickiego szpitala.

Bardzo dziękuję za pomoc całemu zespołowi redakcyjnemu Stowarzyszenia Pielęgniarek Cyfrowych w rozpowszechnianiu informacji o sytuacji w rybnickim szpitalu, czyli o sporze  zbiorowym z dyrekcją  Szpitala WSS nr 3 w Rybniku a Związkami zawodowymi, który zmuszony był dotrzeć do etapu strajku .

Redakcja nie blokowała naszych informacji (temat dla niektórych mediów był nieciekawy). Świadczy to o profesjonalizmie całego zespołu w informowaniu swego grona czytelników o lokalnych problemach, z którymi borykają się wszyscy a niewiele osób publicznie o nich mówi.

Po rozmowach z dyrekcją szpitala, marszałkiem, wojewodą, wicedyrektorem NFZ i innymi osobami kształtującymi politykę naszego województwa, nasuwa się gorzka refleksja. Wszyscy zgodzili się, że w  płace w szpitalu powinny być wyższe, ale….. jedni nie mają pieniędzy by dać, inni wskazują, kto je ma, ale nie da, docierały do nas jeszcze inne stwierdzenia, że to wina systemu i system trzeba zmienić, jeszcze inni podnosili kwestię rozrzutności dyrekcji.

W którym miejscu, w tym chaosie, jest szpital z ludźmi zarabiającymi najniższą krajową?

Górnolotne słowa nie zapewnią im godziwych pensji. Mój /nasz szpital stał się niewygodnym precedensem, gdzie silniejsze grupy zawodowe domagając się większych wynagrodzeń,  nie zapomniały o tych, których głosu nikt nie słyszy (bo tak jest wygodniej),

  • o  technikach,
  • o salowych,
  • sprzątających,

i wielu innych osób, bez których żaden szpital nie może normalnie funkcjonować. Pokazaliśmy że szpital to nie tylko lekarz i pielęgniarka, ale sieć zależnych od siebie osób. Pojedyncza osoba, jak komórka w organizmie niewiele może, ale wiele takich komórek tworzy organizm, zdrowy i silny.

Czas pokaże, czy rozmowy w sprawie rybnickiego szpitala toczone w szerokim gronie, nie tylko w Urzędzie Marszałkowskim, ale i poza nim przyniosą efekt w innych szpitalach, czy jak zazwyczaj, gdy emocje opadną, wszyscy zapomną…

 Barbara Raszka

( pisownia oryginalna)

Proszę zostaw odpowiedź

2 komentarze do wpisu „Podziękowania od Pielęgniarek z Rybnika, ale też gorzka pigułka”

  1. W imieniu Zarządu Głównego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Techników Medycznych Elektroradiologii pomimo, że nie mamy w tym szpitalu zakładówki dziękujemy za „gdzie silniejsze grupy zawodowe domagając się większych wynagrodzeń, nie zapomniały o tych, których głosu nikt nie słyszy (bo tak jest wygodniej),”

  2. A ja jestem zadowolona z faktu że inni dostali więcej niż ja że panie sprzątające,sekretarki i jeszcze inne grupy zawodowe w tym szpitalu dostały taką samą kwotę podwyżki co ja.Jesteśmy Wszyscy potrzebni!!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: