Pielęgniarki z Turku PRZECIĄŻONE PRACĄ!!!

Pielęgniarki z Turku PRZECIĄŻONE PRACĄ!!!

Witam serdecznie dziś w cyklu „PRZEMYŚLENIA WŁASNE”

Pielęgniarki z Turku PRZECIĄŻONE PRACĄ!!!

Czyli kolejny Pan dyrektor „płacze”, że ma za mało personelu pielęgniarskiego.

Cytuję:

„Grzegorz Gibaszek wyjasnił podczas sesji Rady Powiatu, że zwolnienia pań instrumentariuszek obowiązują do 31 sierpnia.

(Cyt.): Nie zaprzestaliśmy działania żadnego z oddziałów. Wstrzymałem tylko…. to znaczy powiem tak – ograniczyliśmy do 31 sierpnia planowe zabiegi na ginekologii. One się odbywają, ale w mniejszym zakresie. Mówiąc kolokwialnie pełną parą idą zabiegi ortopedyczne i chirurgiczne. Rozmawiałem z ordynatorami Kwietniewskim i Bakalarzem.

Sobota i niedziela to są takie dni, gdzie nie wykonujemy planowych zabiegów chirurgicznych i ortopedycznych, więc te zabiegi gdzieś tam przesunięte z ginekologii będziemy w sobotę i niedzielę wykonywać. Czekam też na sobotę, na poniedziałek, gdzie będę oczekiwał od pań informacji, czy wrócą czy nie.”

Ponadto:

„Dyrektor Gibaszek stwierdził, że turkowskim pielęgniarkom proponowane było opłacenie kursów anestezjologicznych i kursów instrumentariuszek, ale nie ma osób chętnych.

Zgłosiły się do nas panie instrumentariuszki z Koła, ale powiedziały, że w żadnym wypadku nie chcą pracować przy zabiegach ortopedycznych. Taka jest sytuacja. W Koninie jest dziesięć sal operacyjnych w szpitalu, a funkcjonują cztery. Jest to ogólnopolski problem.”

Jakże wzruszyły mnie doniesienia medialne, że ogólnopolski problem braku personelu dotyczy również i wyżej wymienionego Pana dyrektora.

Zaproponowane warunki pracy dla pielęgniarek z Koła to temat sprzed dwóch lat…

Należy zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię, czy Pan dyrektor jest rozsądnym „gospodarzem, jeśli mówi, iż inwestycje są zbyt kosztowne, a szpital nie posiada „centralnej sterylizatorni”? Czyim kosztem szpital zarabia na zabiegach?

Pozwolę zadać teraz pytania retoryczne:

  • Jak szpital zabezpiecza pacjenta skoro personel pielęgniarski jest przeciążony pracą?
  • Czy przeciążony pracownik to bezpieczny pacjent?
  • Jak Pan dyrektor ma zamiar zmienić funkcjonowanie szpitala w obliczu ogólnopolskiego problemu braku pielęgniarek?
  • Czy ma świadomość, że blok operacyjny to nie sklep obuwniczy… i jeśli nie zapewnia godnych i bezpiecznych warunków pracy to tylko o nim świadczy?

Po raz kolejny zapytam:

Czy dyrektorzy polskich szpitali są odpowiednimi osobami na tych stanowiskach?

Coraz bardziej nasuwa mi się prosta i jednoznaczna odpowiedź….

PS. Szanowne koleżanki z Turku jesteśmy z Was dumni! Wszyscy Was wspieramy!!! Wracajcie spokojnie do zdrowia i nie przejmujcie się, to nie od Was zależy funkcjonowanie szpitala.

Pozdrawiam

Kasia Kowalska

 

Żródło https://www.turek.net.pl/powiat/25553-turek-brakuje-instrumentariuszek-i-kuchni-dyrektor-szpitala-wyjasnil-skad-wziely

Proszę zostaw odpowiedź

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: