Nowy podmiot gospodarczy oferuje uzyskanie dyplomu nieistniejącego zawodu  – siostra medyczna. Czy to zgodne z prawem ?

Nowy podmiot gospodarczy oferuje uzyskanie dyplomu nieistniejącego zawodu – siostra medyczna. Czy to zgodne z prawem ?

Dowiedzieliśmy się z medialnych doniesień o nowej inicjatywie firmy, która utworzyła agencję pracy dla pielęgniarek zza wschodniej granicy. Dotyczy to głównie kandydatów z Ukrainy.

W ulotce reklamującej pomoc w zdobyciu wykształcenia w Polsce oraz wysoko płatnej pracy (w rozmowie telefonicznej pada kwota 4 – 6 tys – pod warunkiem obywatelstwa ww. krajów) firma podaje, że projekt ,, Studiuj i pracuj w Polsce ” jest skierowany również dla Polaków, jednakże rozmówca wyraźnie zaprzeczył.

Prezesem firmy jest osoba znana na rynku województwa śląskiego, ale z innej strony, niż pośrednictwo pracy. Tymczasem, od wczoraj firma zmieniła swój status na Pośrednika Pracy i taką można informację przeczytać na stronie głównej Fundacji.

http://pracujwuslugach.eu/

Nas niepokoi szereg nieprawdziwych informacji w ulotce (dostęp do zawodu Pielęgniarka jest ściśle określony i zabezpieczony umowami międzynarodowymi obowiązującymi w EU) oraz na podanej stronie, jak i w mediach (tajemniczy zawód –  certyfikat siostry medycznej – źródło http://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/9230)

Niepokój budzi profil firmy, jak i nieznane źródło finansowania projektu  http://www.monitorfirm.pl/Gustaw-Pilch)

Firma posiada również fun page na Facebooku  https://www.facebook.com/fundacjazdrowiaisportu/

oraz adres www w prawym górnym rogu ulotki:  www.sportuizdrowia.eu

Zaniepokojeni, wysłaliśmy zapytania do instytucji odpowiedzialnych za rozwój, wspieranie i ochronę rodzinnego rynku zawodów pielęgniarki i położnej:

Do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Do Ministerstwa Zdrowia (Departamentu Pielęgniarek i Położnych)

Do Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

Do Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych

 

Proszę zostaw odpowiedź

3 komentarze do wpisu „Nowy podmiot gospodarczy oferuje uzyskanie dyplomu nieistniejącego zawodu – siostra medyczna. Czy to zgodne z prawem ?”

  1. Na stronie pielegniarki.info można przeczytać komentarz nr 4, że PAN z tej firmy robi to dla biznesu… i tak się to kręci… Polskie pielegniarki się kształcą, robią specjalizację a potem wyjeżdżają. Wiele pielegniarek jest nie zatrudnianych aby ciąć koszty. Spotkałam koleżankę z podkarpackiego która wyjechała za granicę bo rok.szukała pracy jako pielęgniarka. Należałoby zrobić duża akcje uświadomić społeczeństwo że nędzna polityka zdrowotna to właśnie oszczędności na pielegniarkach i pacjencie. A potem czytamy o szemranych firmach co robią biznesy…. To się poprostu w głowie nie mieści.

  2. Zobaczcie video na ich stronie że spotkania w Ustroniu, kto się tam wypowiada, pani Beata Cholewka z ministerstwa zdrowia….. Czyli tak wygląda „strategia rozwoju pielęgniarstwa polskiego” wg ministerstwa…. Jak to powiedział jeden polityk to państwo istnieje teoretycznie…. I proszę zobaczyć to jest ta strategia że za naszymi plecami, cichaczem ściągają pielegniarki zamiast inwestować w nasze kadry. Czyli jak wrócę zza granicy to będę musiała zmienić zawód bo oni dalej będą płacić grosze żeby tacy krawaciarze jak z tej fundacji oplywali w luksusach….

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: