Czy roczne premie dla dyrektorów lubelskich szpitali mają uzasadnienie?

Czy roczne premie dla dyrektorów lubelskich szpitali mają uzasadnienie?

Wszystkich nas zbulwersowała informacja o przyznaniu przez marszałka województwa lubelskiego wysokich rocznych premii dla dyrektorów lubelskich szpitali.

 

Pisaliśmy o tym w artykule Nagrody dla dyrektorów, nie dla Pielęgniarek

Teraz reagujemy! Wysłaliśmy do marszałka oficjalny protest. Czekamy na odpowiedź.

04.08.2018-pismo-do-marszałka-woj-lub

Sz. Pan

Sławomir Sosnowski

Marszałek Województwa Lubelskiego

Artura Grottgera 4
20-029 Lublin

 

 

Szanowny Panie Marszałku

 

W imieniu Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe pragniemy wyrazić swój sprzeciw wobec rocznych nagród przyznanych niektórym dyrektorom placówek na terenie Lublina. Wobec napiętej sytuacji pielęgniarek, ich walce o lepsze uposażenia i warunki pracy, złej kondycji niektórych szpitali w Lublinie nie godzi się przyznawać wysokich nagród pieniężnych. Uważamy, że w obecnej sytuacji, po niedawnych protestach zwyczajnie po ludzku jest to niemoralne. Na konferencji prasowej zorganizowanej w zeszłym miesiącu wyraźnie było powiedziane, że władze województwa nie mają pieniędzy na podniesienie uposażeń pielęgniarek. A jednak znalazły się dla dyrektorów, którzy nie potrafią zapewnić odpowiedniej ilości personelu, aby zapewnić bezpieczeństwo dla pacjentów i swoich pracowników?

Dobre praktyki życia społecznego nakazują, aby w sposób sprawiedliwy dzielić środki finansowe. Dyrektor placówki, który nie jest w stanie zabezpieczyć środków na godziwe płace dla swoich pracowników, nie powinien otrzymywać gratyfikacji.

 

Z wyrazami szacunku

Ewelina Tymoszuk

Dział Public Relations

Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe

 

 

 

 

 

Proszę zostaw odpowiedź

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: