Gdzie była SOLIDARNOŚĆ przez ostatnie lata, gdy pomiatano Pielęgniarkami i Położnymi

„Solidarność” występuje z wnioskiem do premiera Mateusza Morawieckiego, chce rozmawiać o konsekwencjach podpisanego 9 lipca porozumienia ministra zdrowia z organizacjami pielęgniarek i położnych. Żąda też zwołania nadzwyczajnego posiedzenia RDS, zarzucając i ministrowi zdrowia, i pielęgniarkom złamanie zasad dialogu społecznego. W razie niespełnienia oczekiwań, grozi ogólnopolską akcją protestacyjną. –
MP 27.07.2018
Małgorzata Solecka
Kurier MP – całość https://www.mp.pl/kurier/191820,porozumienie-z-pielegniarkami-katalizator-konfliktu

A ja się pytam ?

Gdzie był  Związek Zawodowy  Solidarność, gdy prezydent podpisywał Ustawę  o najniższych wynagrodzeniach pracowników medycznych z dnia 8 czerwca 2017 roku http://dziennikustaw.gov.pl/du/2017/1473/1 ???

Gdzie był Związek Zawodowy  Solidarność, gdy podpisywano umowę z ministrem Zembalą ?

Gdzie był Związek Zawodowy Solidarność , gdy przez 20 lat każdy rząd nie zajmował się sytuacją  Pielęgniarek i Położnych w Polsce ?

Gdzie jest Związek Zawodowy Solidarność, jak na każdym kroku łamane są prawa pracownicze, gdzie jest Solidarność w placówkach, w których jest mobbing, nakaz pracy na oddziałach bez przeszkolenia stanowiskowego, nie bacząc na zagrożenia dla pracowników i pacjentów…

Gdzie jest….. zostaliśmy sami.

Maria Ochman, szefowa „Solidarności” ochrony zdrowia i Andrzej Mądrala, wiceprezydent Pracodawców RP kwestionuje idee porozumienia zwanego nieoficjalnie ,, pakietem Szumowskiego ” .

Pamiętajmy,  przesunięcie środków z puli zwanej ,, Zembalowe ” do puli zwanej ,, pensja zasadnicza ”, to nie podwyżka.

W tym momencie P. Ochman wraz z P. Mądralą, wiceprezydentem Pracodawców RP staje po stronie pracodawców, nie pracowników.

Jedynie My jesteśmy tam, gdzie powinniśmy być . Przy naszych pacjentach. I nam jest wszystko jedno, w jakim mówią języku.

PS. Te pieniądze są i tak nasze. Nam  już je dwa razy dano.

Piotr Romanowski

Proszę zostaw odpowiedź

1 komentarz do wpisu “Gdzie była SOLIDARNOŚĆ przez ostatnie lata, gdy pomiatano Pielęgniarkami i Położnymi”

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: