Wisienka na torcie – raport ze spotkań SPC

Wczorajszy dzień był dla nas pełen pozytywnych emocji, konstruktywnych rozmów. Spotkaliśmy się z przedstawicielami władz samorzadowych pielęgniarskich i lekarskich. Ale to nie koniec. Przed nami kolejne rozmowy i spotkania. Drążymy skałę! Jesteśmy zespołem, dążymy do współpracy i przede wszystkim dialogu. Zależy nam na promowaniu dobrego wizerunku pielęgniarki i traktowania Jej przez innych członków zespołu medycznego jako równoprawną osobę zespołu terapetycznego. Jesteśmy specjalistami, cechuje nas profesjonalizm, zaangażowanie, towarzyszą temu lata doświadczenia i na bieżąco aktualizowana wiedza. Zatem niech przejdzie do lamusa służebna rola pielęgniarki z powołania. To zawód zaufania publicznego, ratowanie życia i pielęgnowanie zdrowia, za wykonywanie którego należą sie godne płace i lepsze warunki pracy.

Mamy za sobą również ciekawy podcast zaangażowany medycznie u Maćka Latos z Krew Mózg. Odcinek ma wyjść w sierpniu, gorąco polecamy.

Jesteśmy pełni optyzmizmu jako całe Stowarzyszenie. Utwierdzamy się w przekonaniu, że nasze starania o lepsze warunki pracy i płacy w pielęgniarstwie są niezbędne. Poznajemy wiele wartościowych ludzi, zwykłych w swej niepowtarzalności pielęgniarek, twórczych, pełnych kreatywnych pomysłów i przede wszystkim chcących się zaangażować na rzecz relanych zmian w pielęgniarstwie.

Należy to podkreślić tu i teraz! To ciężka praca, długofalowe działania, praca w swoim wolnym czasie, ale krok za krokiem jesteśmy coraz bliżej celu.

Dziękujemy za Wasze wsparcie, konstruktywne uwagi i motywację do dalszej pracy.

Dla Was relacja na żywo:

Dream team: Cyfrowi (zarząd: Katarzyna Kowalska, Joanna Lewoniewska, Piotr Romanowski) z Łukaszem Jankowskim ( prezes ORL) w izbach lekarskich

Proszę zostaw odpowiedź

1 komentarz do wpisu “Wisienka na torcie – raport ze spotkań SPC”

  1. Będzie dobrze, to kwestia czasu! Bardzo pomogło by przynajmniej czasowe ograniczenie czasu pracy pielęgniarek tylko do 1 etatu ! Wtedy byłoby szybciej 🙂

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: