,, Proszę się uspokoić i wrócić do pracy ”

,, Proszę się uspokoić i wrócić do pracy ”

,,(…) Proszę się uspokoić i wrócić do pracy  (…)” apelował syndyk masy upadłości Leszek Jarosz.

Jest dokładnie tak,  jak się spodziewaliśmy.

W Biłgorajskim Szpitalu doszło do tego, że wina za złe zarządzanie placówką spada na pielęgniarki. Stosowanie szantażu emocjonalnego i obarczanie pracowników za niepowodzenia w zarządzaniu jednostką są chwytami poniżej pasa. Ogromny nacisk i potworny emocjonalny szantaż. Proszę sobie wyobrazić po jednej stronie kobiety pod koniec swej kariery zawodowej, przez całe życie pracujące DLA LUDZI.  Niejednokrotnie z heroizmem poświęcające się swojej profesji,  wypalone, zmęczone życiem. Z trudem wiążące koniec z końcem, ( 1900 zł brutto! ) które i  tak ,, są winne całej sytuacji ”.

Po drugiej stronie najważniejsi ludzie w mieście, Dyrektor Szpitala, Syndyk, Starosta, osoby, którym nie zagląda się do kieszeni. A może powinno ?

Osoby, które mówią o likwidacji oddziału, straszą likwidacją szpitala, stosujący typowe chwyty, by złamać  wole lepszych warunków pracy i płacy.

Link do artykułu —> Apel do pielęgniarek by powróciły do pracy

Stowarzyszenie jest całym sercem z pielęgniarkami z Biłgorajskiego Szpitala.

Ale mam pocieszającą informację dla Dyrektora. One wrócą, tylko trzeba im zapłacić (przestroga dla reszty szpitali).

Mam nadzieję, że zarówno Dyrektor, jak i Syndyk, Starosta, Kierownik delegatury NFZ przeczytali artykuł na naszym blogu w medexpressie. 

Mam nadzieję, że przeczytał to każdy dyrektor, i każda pielęgniarka.

Ale czy ktoś wyciągnie z tego wnioski?

Lepiej żeby wyciągnął, bo będzie gasić światło…

Piotr Romanowski

Proszę zostaw odpowiedź

3 komentarze do wpisu „,, Proszę się uspokoić i wrócić do pracy ””

  1. Koleżanki,nie pozwólcie się szantażować ,to od dawna metoda władz miasta czy powiatu ,zarządzających szpitalem.Wasze pensje są bardzo niskie i ten fakt powinien zainteresować NFZ czy władze miasta.Jeżeli szpital zamkną z powodu zadłużenia i niegospodarności zarządcy ,to nie mogą was obciążać poczuciem winy.Bądźcie silne ,bo to jedyna droga do wyegzekwowania odpowiednich do waszego obciążenia pracą wynagrodzenia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: