,,Asystent pielegniarki” czyli gdzie tu znaleźć takiego ;)

,,Asystent pielegniarki” czyli gdzie tu znaleźć takiego ;)

Witam, serdecznie dziś w cyklu „PRZEMYŚLENIA WŁASNE”
„Asystent pielegniarki” czyli gdzie tu znaleść takiego 😉 (frajera by się chciało napisać).
Powstają, co rusz to nowe pomysły odnośnie rozwiązania „polskiego problemu”  z pielęgniarkami, a raczej ich brakiem. Był pomysł powrotu do liceów medycznych, a mówią, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki.
Był pomysł nowego zawodu jak na zachodzie, czyli „asystent pielęgniarki” mógłby rozwiązać część problemu, tylko jak podzielić obowiązki, jeśli sama pielęgniarka już robi cztery różne profesje w jednej… (mianowicie pielęgniarka, kuchenkowa, salowa, goniec, a i jak lekarz z POZ zapomni o lekach to receptę wypisze. To już nawet 5 profesji w jednej osobie).
Nie czarujmy się SĄ szkoły, które kształcą zawód opiekuna medycznego. Napiszę wprost: Kolejny zawód nic nie zmieni! A SZKODZI się tym, którzy już pracują w zawodzie opiekuna, pielęgniarki i położnej!Tu potrzeba rozsądnego gospodarowania zasobami ludzkimi, a nie zrywów i populistycznych pomysłów.
Pielęgniarstwo bez drastycznej zmiany w postrzeganiu i niestety drastycznej zmiany kierunku działania zostanie tzw. „ WYMARŁYM ZAWODEM” I TO WSZYSTKO NA NASZYCH OCZACH. A nie lepiej docenić tą profesję… to młody narybek zacząłby odbierać prawo do wykonywania zawodu, a nie pracować w innych branżach. Najgorsze co można zrobić to odebrać nadzieję… i choćby rozdawali mieszkania do miejsc na studiach to młodzi i tak dwa razy się zastanowią czy warto….
Rachunek prosty. 10000 kandydatów na studia pierwszy rok to 6000, a absolwentów to 3200… (źródło NIPIP)

 Odbiera Prawo POŁOWA TEGO. Nowy zawód tylko nasili ten trend.Liczby mówią same za siebie. Ile bycie miejsc na studiach nie wyprodukowali to za te stawki, które mamy młodzi nie przyjdą do pracy w tym zawodzie.

Pozdrawiam
Kasia Kowalska

Proszę zostaw odpowiedź

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: