Reportaż z II Walnego spotkania członków Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe

Reportaż z II Walnego spotkania członków Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe

W dniu 03.03. , zgodnie z terminem ogłoszonym miesiąc wcześniej, odbyło się już drugie spotkanie członków Stowarzyszenia z. Pielęgniarki Cyfrowe.

O ile pierwsze spotkanie było tak naprawdę poznaniem się siebie, swoich oczekiwań oraz deklaracji do pracy non-profit na rzecz pielęgniarek i położnych, na drugim walnym mogliśmy zweryfikować swoją pracę z trzech ostatnich miesięcy, sprawdzić, czy formuła organizacji się sprawdza, wreszcie czy my dobrze czujemy się tej pracy, czy czy osoby z zarządu, którym zaufaliśmy poprzez wolne i demokratyczne wybory, kierują stowarzyszeniem w stronę przez nas oczekiwaną.

Ostatni kwartał był bardzo pracowity dla całego zespołu.  Ale efekty są zauważalne i jesteśmy z nich dumni.  Pamiętam tę chwilę, gdy podczas konferencji w Poznaniu pielęgniarki, które dopiero co poznaliśmy, rozpoznawali nas, pytali się o stowarzyszenie. Opowiadali jak dopiero teraz duże szpitale, po naszej akcji #stopmobbingowi zaczęły organizować komórki do walki z problemem. Fantastyczne, niezwykłe uczucie, że mamy realny wpływ na rzeczywistość o poprawę warunków pracy pielęgniarek!

 

Podczas spotkania członkowie oceniali obecną sytuację pielęgniarek i położnych, z jakiego miejsca stowarzyszenie startowało i jakie ma szanse na realizację swoich zamierzeń.

A plany są ambitne. Zawsze były. Ale inaczej nie zakładalibyśmy stowarzyszenia :). Dlatego uruchomiliśmy zbiórkę funduszy na dalszą działalność. Wszystkie osoby, instytucje, firmy, które obserwują nasze działania, widzą ich sens, utożsamiają się z nimi i nam kibicują, prosimy o datek korzystając z serwisu https://zrzutka.pl/26mvvf

Bardzo obiecująco wygląda współpraca Stowarzyszenia z Instytutem Medycyny Estetycznej.  I o taką współpracę nam chodzi, by pielęgniarki mogły realnie poszerzać swoje kompetencje i umiejętności, by im to finansowo się opłacało i by zarabiały pieniądze, pracując na jednym etacie. Wykonując prace, które lubią mając czas na swoje pasje i zamiłowania.

Wiele możliwości i dróg rozwoju jest jeszcze przed nami, ale konieczne są zmiany. I my w tych zmianach chcemy uczestniczyć, a nawet je inicjować.  I o tym była trzecia część Naszego spotkania.  Oczywiście nasze plany są naszymi planami i na publicznej stronie osoby nie będące członkami ich nie zobaczą. Ale zapraszam osoby chętne, niezdecydowane lub po prostu osoby, które chcą z nami współtworzyć i wywierać wpływ na rozwój nowoczesnego pielęgniarstwa w Polsce.

Bardzo zachęcamy studentów do uczestnictwa w prawdziwych zmianach polskiej sceny pielęgniarstwa, i zachęcamy do wspólnej pracy pod nazwą Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe.

 

Proszę zostaw odpowiedź

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: