Okrągły stół ministra zdrowia z pielęgniarkami ?

Okrągły stół ministra zdrowia z pielęgniarkami ?

Kolejna grupa zawodowa szykuje się na poważną rozmowę z ministrem zdrowia. Mimo wielu ogłoszonych podwyżek dla pielęgniarek i położnych oraz planów poprawy warunków płacy i pracy ( dodatek ministra Zembali, Ustawa o minimalnym wynagrodzeniu, prace zespołu ds. strategii rozwoju pielęgniarstwa – szeroko opisywany przez nas  w artykule ,,quo vadis polskie pielegniarstwo ”), wszyscy wykonujący te zawody widzą, że to gra na czas, gra pozorów, mająca przedłużyć agonię polskiego pielęgniarstwa.

Minister Szumowski pożar w Ochronie Zdrowia, czyli protest rezydentów, wygasił w najgorszy z możliwych sposobów. Dorzucając pieniędzy do ognia. Piieniądze palą się szybko i jest oczywistą rzeczą, że dla innych grup zawodowych nie starczy. Tymczasem Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych zapowiada protest. Zarobki pielęgniarek w tej chwili są równe lub niższe niż zarobki pań kasjerek. Szanujemy ich pracę, jednak stopień odpowiedzialności jest niewspółmierny do wynagrodzenia.  W tle protestu jest Ustawa o minimalnym wynagrodzeniu w zawodach medycznych, deprecjonująca zawód pielęgniarki i położnej, oraz dzieląca środowisko ze względu na wykształcenie i różnicująca w sposób niesprawiedliwy osoby wykonujące tę samą pracę.

Nowy minister zapowiada okrągły stół już w marcu. Jaka kwota zadowoli pielęgniarki i jaka zostanie zaproponowana ?

Żadna. Minister Zdrowia nie ma pieniędzy. Pielęgniarki chcą się spotkać z niewłaściwą osobą. Ale to nasze prywatne zdanie. Poza tym pieniądze zostały  już rozdysponowane na lekarzy specjalistów i rezydentów. Tak, pracują ciężko, należy im się. Tak, nie jest możliwa do zorganizowania Opieka Medyczna bez lekarzy.

Tak się składa, że bez pielęgniarek także.

Czas …nie ma już czasu.

Materiał na podstawie informacji dziennika Fakt24

Proszę zostaw odpowiedź

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: