Poznaj sekrety Pielęgniarki o SAMOOPIECE część I

Poznaj sekrety Pielęgniarki o SAMOOPIECE część I

Poznaj sekrety Pielęgniarki o SAMOOPIECE!

Cześć jestem Ewa, jestem pielęgniarką i dziś chcę pokazać Ci jak w prosty i przyjemny sposób możesz zadbać o swoje zdrowie!
Dziś system ochrony zdrowia utknął w beznadziejnej sytuacji, gdzie liczy się procedura, jednostka chorobowa, a brak całościowego spojrzenia na człowieka i jego problemy.
Każdy z nas chciałby znać tajniki, w jaki sposób zadbać o siebie w zdrowiu i w chorobie, jak przezwyciężyć trudności i cieszyć się z życia.
Chcesz wiedzieć jak to osiągnąć? Stawiam sprawę jasno! Porzuć ograniczającą Cię wyobraźnie i przywiązania do schematów. Wykrocz poza to! Postaw na współpracę z pielęgniarką, aktywny udział w opiece, a to będzie Twoja najlepsza droga by jak najdłużej zachować zdrowie i dobrze funkcjonować nawet podczas choroby! Nie zawiedziesz się!
Ogólnie nie lubię marnować swojego czasu i cenię czas innych, dlatego dziś pokażę Ci, że śledząc każdy akapit tego artykułu wzbogacisz się o wiedzę i przydane wskazówki odnośnie samoopieki.

Zaczynamy!
SAMOOPIEKA to dziś nowoczesna droga, poprzedzona szeregiem działań, w celu uzyskania i utrzymania prawidłowego stanu zdrowia oraz zapobieganie chorobie lub jej leczenie.
Czy wiesz, że SAMOOPIEKA mieści w sobie takie zachowania jak:
• właściwe odżywianie się,
• zdrowy styl życia,
• samoleczenie,
• dbałość o higienę,
• samodzielne podejmowanie działań związanych z utrzymaniem dobrego stanu własnego zdrowia.
Należy podkreślić, że również czynniki społeczno-ekonomiczne i środowiskowe mają wpływ na ludzkie zachowania związane z własnym zdrowiem.
Najprościej mówiąc SAMOOPIEKA to:
• unikanie czynników ryzyka, w tym praktykowanie działań, które ludzie inicjują i wykonują na własną rękę w celu podtrzymania życia, dobrego stanu zdrowia i własnego dobrostanu.

Nie oszukujmy się, życie ma się jedno i warto zainwestować w swoje zdrowie i przezwyciężanie choroby.
Pytanie zatem: jak wygląda SAMOOPIEKA w przypadku doświadczania choroby? Jaki szereg działań obejmuje?
Otóż podczas choroby samoopieka polega na:
• samodzielnym rozpoznawaniu objawów chorobowych,
• monitorowaniu i ich ocenie,
• odpowiednim radzeniu sobie z nimi samemu lub poprzez współpracę z personelem medycznym
• samodzielnym przyjmowanie leków, witamin i suplementów diety.
Osobiście uważam, że:
SAMOOPIEKA to najlepsza inwestycja w siebie, w swoją jakoś życia i zdrowia. Szanuję swoich podopiecznych i nie zapominam, że współczesny pacjent jest aktywnym uczestnikiem rynku usług zdrowotnych oraz świadomym, w zakresie swoich praw i oczekiwań, biorcą świadczeń w systemie.
Dlatego, GWARANTUJE CI, że odpowiedzią na oczekiwania i potrzeby obecnego podopiecznego jest nowoczesne pielęgniarstwo, w którym wzrasta zakres samodzielności i kompetencji pielęgniarek.
Jest to możliwe poprzez dynamiczny wzrost poziomu ich wiedzy oraz otwartości na postęp medycyny oraz umiejętności wdrażania nowych teorii i założeń do praktyki pielęgniarskiej.
Pamiętajmy, że pielęgnowanie od zawsze towarzyszyło człowiekowi, bez niego niemożliwe byłoby zachowanie zdrowia i utrzymanie życia.

autorem artykułu jest pielęgniarka Ewa Cieślik i do niej należą wszelkie prawa autorskie powyższego tekstu.
Wykorzystanie tekstu w jakiejkolwiek formie bez uprzedniego, pisemnego zezwolenia wydanego przez Stowarzyszenie Zwykłe Pielęgniarki Cyfrowe jest zabronione i może spowodować pociągnięcie do odpowiedzialności cywilnej i karnej w maksymalnym zakresie dopuszczalnym przez prawo.

Admin

 

%d bloggers like this: