Minimalne normy w praktyce. Zgłaszajmy nieprawidłowości!

Minimalne normy w praktyce. Zgłaszajmy nieprawidłowości!

Masz dość medialnych pomyj w kierunku pielęgniarek?

Denerwuje Cię obarczanie nas winą za likwidację łóżek i wprowadzenie norm minimalnych?

Wyjdźmy do pacjentów z prawdą.

Opiszmy krótko swoje dyżury, ilość pielęgniarek przypadającą na ilość pacjentów:

  • jakich czynności nie możemy wykonać przez braki kadrowe ?
  • jak nasza praca przekłada się na pobyt pacjenta w szpitalu itp.?

Zapewniamy anonimowość!

Jeśli spotkaliście się z nieprawidłowościami napiszcie do nas:

minimalnenormy@pielegniarkicyfrowe.pl

Proszę zostaw odpowiedź

3 komentarze do wpisu „Minimalne normy w praktyce. Zgłaszajmy nieprawidłowości!

  1. Czy jedna pielęgniarka operacyjna”brudna” pracująca jednocześnie na dwóch salach operacyjnych (2 stoły)to norma zgodna z.ostatnimi normami zatrudnienia?

  2. Hematologia zamojska. Mamy 2 piętra na parterze jesl łącznie 11 łóżek plud dostawki 3 w razie konieczności. Są przyjęcia jednodniowkowe do 15. 00 plus dystrybucja krwi na cały nasz szpital. W tym jest 1 izolatka i sala,, r,,. Pracuje 11 pielęgniarek. Na dyżurze są 2. Jedna biega wszędzie po oddziale robi wszystko i jednodniowki i oddział. I dystrybucja krwi po godz 15..00 i w weekendy święta. Jak są ciężkie przypadki druga jest na sali,, r,,. Jest bardzo ciężko zależy od dnia czasami mamy same leżące osoby czasami dużo chemii do podania. I ciężko się wyrobić. Na piętrze są 23 łóżka w tym 3 izolatki pojedyncze. Pacjenci przeważnie leżący. Jest 11 pielęgniarek. Na dyżurze 2. Robimy oddział plus badania wysyłkowe. Biopsje trepany. Mamy socjalny z którego nigdy nie korzystamy bo jest na końcu oddziału obog gabinetu oddIalowej. Jedzenie czy napoje spożywamy w dyżurce. Czasami jest tak ciężko że nie ma jak zjeść nawet w dyżurce czy skorzystać z ubikacji. Mamy młody zespół pielęgniarek w większości. Dużo osób się wyrusza. Idą na z wolnienia z różnych powodów. Czasami zostajemy po godzinach żeby wszystko zakończyć z dyżuru.

    • Współczuję. Nie dałabym tak rady pracować. Praca na oddziale musi być koszmarem przy tak małej obsadzie. Ja pracuję na bloku operacyjnym za granicą i jest też mega kocioł ale pod koniec dnia, godzinę przed wyjściem jest czas żeby cos zjeść po całym dniu i skończyć resztę pracy. W Irlandii szykuje się mega strajk pielęgniarek zatrudnionych w publicznej służbie zdrowia. Walczą o zabrane w kryzysie 12% wypłaty I lepsze warunki pracy. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: