Znamy kwoty podwyżek dla pielęgniarek z Przemyśla!

Znamy kwoty podwyżek dla pielęgniarek z Przemyśla!

Najnowsze informacje z Przemyśla.

Po ponad miesiącu strajku, 9 października, zakończył się strajk naszych koleżanek i kolegów w Przemyślu. W negocjacje włączył się marszałek województwa i minister zdrowia. Od naszych informatorów wiemy, o jakich kwotach jest mowa w porozumieniu. Kwota 1100 zł zostanie włączona do podstawy wynagrodzenia, zgodnie z rozporządzeniem podpisanym przez min. Szumowskiego. 400 zł, w formie dodatku, zgodził się wyasygnować marszałek województwa, natomiast dyrekcja szpitala zobowiązała się włączyć w podstawę wynagrodzenia 1050 zł rozłożone w ratach.  Pierwsza rata 200 zł a reszta sukcesywnie będzie dodawana do 2020 roku, w zależności od kondycji budżetu szpitala.

Choć porozumienie nie do końca satysfakcjonuje stronę pielęgniarską, jest kolejnym krokiem w stronę normalizacji pensji tej grupy zawodowej.

Brawa dla pielęgniarek z Przemyśla! Wielki szacunek za ich solidarność w trakcie tych trudnych dni.

Tylko determinacja i jedność jest skuteczna!

Proszę zostaw odpowiedź

2 komentarze do wpisu „Znamy kwoty podwyżek dla pielęgniarek z Przemyśla!

  1. brawo!!! popieram!!! i podziwiam, że się dziewczyny zebrały i wspólne stanowisko przyjęły mimo wieku, bo u mnie w pracy większość to koleżanki 50+ i nikt się nie odzywa, bo wszystkie chcą doczeka do emerytury :/

  2. ,,Dyrekcja szpitala zobowiązała się włączyć w podstawę wynagrodzenia 1050 zł rozłożone w ratach. Pierwsza rata 200 zł a reszta sukcesywnie będzie dodawana do 2020 roku, w zależności od kondycji budżetu szpitala.”
    Tu mam bardzo dużo wątpliwości!!! To jest zapis morze. Wszyscy wiemy jak wygląda kondycja naszych szpitali. Życzę powodzenia!!!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: