Moda na skoczków – anons wpisu na bloga medexpress

Moda na skoczków – anons wpisu na bloga medexpress

Skoczkowie.

Pielęgniarki przeskakujące z dyżuru na dyżur. Z oddziału na oddział. Ze szpitala do szpitala. Tu etat, tam zlecenie. Jednoosobowe firmy (kontrakt) i 300 godzin w miesiącu. Raz tu, raz tu.

Bez norm czasu pracy. Zmęczone, często nie pamiętające, gdzie mają dyżur.

Niewidzące zagrożenia dla siebie i dla pacjentów. 

Praca pielęgniarki to nie montaż trzech elementów, chociaż i w tym przypadku wymagane jest szkolenie BHP.

W przypadku ,, skoczków” o budowaniu zespołu nie ma mowy.

 To odpowiedzialność za życie pacjentów i własne zdrowie.

Jeśli koleżanka ,, skoczek ” z innego oddziału, czy szpitala trafia ,, gościnnie ” na nieznany jej teren, nie zna topografii. Nie wie, gdzie jest sprzęt potrzebny do pracy, nie wie gdzie znajduje się np. zestaw p/wstrząsowy. Nie zna też pacjentów, ani współpracowników.

 Stanowi zagrożenie i ogromne obciążenie dla koleżanek, które muszą jej wszystko pokazać. A na to nie ma czasu…

Zapraszam do przeczytania artykułu o pielęgniarkach „skoczkach” na blogu Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe, który prowadzony jest na stronie Medexpressu

http://www.medexpress.pl/author/pielgniarki-cyfrowe

Piotr Romanowski

grafika: Patryk Kielczyk

Proszę zostaw odpowiedź

1 komentarz do wpisu “Moda na skoczków – anons wpisu na bloga medexpress

  1. Artykuł na medexpress to sama prawda, a to wszystko „kręci” się przez tyle lat… Jak pracowałam w Polsce a było to prawie 8 lat temu wszystkie moje koleżanki brały dodatkowe dyżury by zalatac dziury budżetu, często samotne matki czy rozwiedzione, ale generalnie wszystkie pielęgniarki dodatkowo dorabiaja. To jest dramat i absurd porostu. Na zachodzie pielęgniarki często redukują godziny aby mieć czas na hobby, podróżowanie, siłownię etc. Tylko imigranci pracują ponad etat. W Polsce to konieczność żeby przeżyć więc jest to tymbardziej ponizajace. Nie wspomnę o świadomości społecznej. Pielęgniarstwo jest w głębokiej zapaści. Młode kobiety na 1 roku studiów już doskonale wiedzą że wyjadą. Tak było 14 lat temu kiedy ja studiowałam. Połowa z nich na pierwszych zajęciach się przyznała że wyjedzie. Praktyki w szpitalu tylko to postanowienie ugruntowaly. Uważam że jedna siatka plac na cały kraj to powinno być na początek. Różnice w zarobkach między np. Południem czy zachodem Polski są dość duże a drozyzna wszędzie taka sama. Życzę Wam powodzenia Cyfrowe.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: