Jest wyznaczony termin negocjacji pielęgniarek  z Dyrekcją Szpitala nr 1 w Lublinie

Jest wyznaczony termin negocjacji pielęgniarek z Dyrekcją Szpitala nr 1 w Lublinie

Publikacja za zgodą OZZPiP ZOZ przy Szpitalu SPSK nr 1 w Lublinie

                                                    INFORMACJA PRASOWA
Zakładowa Organizacja Związkowa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie informuje:

iż dzisiaj, tj. 28 czerwca 2018 r. dotarł do Nas skan z pismem od Dyrekcji szpitala na adres e-mail naszego związku oraz Pełnomocnika związku,  w którym Dyrektor wyznacza termin na podjęcie rokowań na dzień 2 lipca 2018
roku na godzinę 10.00 w sali konferencyjnej obok sekretariatu Dyrekcji.

Jednocześnie oświadczamy, iż nie są prawdą informacje zawarte w oświadczeniu o wcześniejszych terminach spotkań, które wyznaczała Dyrekcja, gdyż nie powiadomiła Nas w żaden dostępny sposób o nich.

Nieprawdą jest także stwierdzenie o podejmowanych wielokrotnych próbach kontaktu
telefonicznego z moją osobą jako Przewodniczącą związku, gdyż wszystkie połączenia, jakie mam z ostatnich 2 tygodni są przeze mnie zidentyfikowane, a wśród nich nie ma takich, których pochodzenia bym nie znała, a żadne z nich nie było wykonywane z sekretariatu Dyrekcji.

Przedstawiciele związku zawodowego nie mogli pojawić się na spotkaniu „widmo”, o którym nie posiadali jakiejkolwiek wiedzy, gdyż nie byli o nim powiadomieni.

Dlaczego dzisiaj pierwszy raz Dyrekcja wysłała skan pisma a wcześniej był z tym problem w przypadku zaproszenia na spotkanie?
W naszej opinii jest to celowe działanie, mające przerzucić całą odpowiedzialność na brak rokowań na OZZPiP ZOZ przy SPSK nr 1 w Lublinie, co jest nieuprawnione i nie ma do tego jakichkolwiek podstaw prawnych.

Całkowita bierność była tylko po stronie Dyrekcji. Na bieżąco przedstawiciele mediów oraz pielęgniarki i położne byli informowani o przebiegu działań oraz braku informacji ze strony Dyrekcji o spotkaniu.
Dyrekcja zna metody skutecznego powiadomienia przedstawicieli związku o swoich decyzjach, czego przykładem była korespondencja do Przewodniczącej związku wysłana bezpośrednim kurierem, by dotarła do mnie w ciągu niecałych 2 godzin od nadania. Dlaczego teraz nie skorzystano z tej formy, skoro jak widać jest ona praktykowana przez szpital?

Pragniemy zapewnić, iż związek będzie na bieżąco informował przedstawicieli mediów o bieżącej sytuacji, związanej z przedstawionymi
postulatami oraz sytuacją pielęgniarek i położnych w SPSK nr 1 w Lublinie.
w imieniu Zarządu OZZPiP ZOZ przy SPSK nr 1 w Lublinie

mgr Anna Matysek

Oryginał treści oświadczenia poniżej:

8-M-2018 (28-06-2018) OZZPiP ZOZ przy SPSK1

Proszę zostaw odpowiedź

1 komentarz do wpisu “Jest wyznaczony termin negocjacji pielęgniarek z Dyrekcją Szpitala nr 1 w Lublinie

  1. Panie Boże bardzo bym chciała żeby nam się w końcu udało. Pracuje dłużej niż nasze młode koleżanki mają lat. Zawsze było kiepsko z zarobkami. Ale my, dziewczyny ktore do liceum medycznego poszlysmy w wieku 14 lat byłyśmy za słabe żeby to zmienić. Teraz dziewczyny które zaczynają pracę są po studiach, są dojrzałe i znają swoją wartość. Jestem oddziałową. Skończyłam wszystkie możliwe szkoły i tylko ja mam odwagę powiedzieć Dość!!! Moje koleżanki czekają aż ktoś coś dla nich zrobi. Dlatego trzymam kciuki za Was wszystkie. Bądźcie dzielne mądre i zdecydowane. Macie rację w tym o co walczycie. Ani kroku w tył!!! Tylko wtedy się uda. Przytulam Was wszystkie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: