Inwestowanie pieniędzy ze składek członkowskich – Już malwersacja czy tylko niegospodarność ?

W ostatnich dniach ze szpalt gazet nie schodzi informacja o firmie GETBACK.

GetBack to firma windykacyjna, która bardzo mocno weszła w rynek funduszy inwestycyjnych. Okazało się, że firma stoi na skraju bankructwa, ma bardzo duże straty i może być niewypłacalna. To znaczy część osób i firm, które zainwestowały swoje pieniądze w obligacje, mogą ich nie odzyskać.

Co to ma się do pielęgniarek ? Pojawiły się informacje medialne, że Warszawska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych zainwestowała w spółkę pieniądze swoich członków – wysokość przekazanych składek 2 000 000 zł ( dwa miliony złotych !!! ).  Też zostaje przekazana nam ( niesprawdzona ) informacja, że była to jednoosobowa decyzja przewodniczącej Izby (sic!)

My jako Stowarzyszenie bardzo dbamy o przejrzystość naszych finansów i nie wierzymy niesprawdzonym przeciekom czy plotkom. Jednak rozmiar afery jest ogromny, a konsekwencje źle ulokowanych składek naszych koleżanek ( też członków stowarzyszenia ) mogą bardzo negatywnie wpłynąć na ocenę pracy wszystkich Izb, szczególnie wzbudzając nieufność co do przejrzystości wydatków.

Ustawa o Samorządach reguluje sprawozdawczość finansową, między innymi poprzez wymuszanie przekazywania sprawozdań finansowych. Nie znaleźliśmy żadnych informacji o wydatkach Izb. A  nie chcemy, by dobre imię naszego Samorządu zostało nadszarpnięte.

Dlatego zwróciliśmy się o Dementi pogłosek prasowych, że jakiekolwiek pieniądze ze składek nie pracują na członków Izb, że są lokowane w niesprawdzonych funduszach, lokatach itd. Poprosiliśmy też o sprawozdania finansowe z lat 2016-2017 ( na razie tylko do WOIPiP ).

Mamy nadzieję uzyskać szybką odpowiedź która rozwieje wątpliwości i utnie spekulacje.

Szczególnie że środowisko pielęgniarek i położnych od dłuższego czasu podważa zasadność przymusowych opłat składkowych.

Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tą sytuacją i dlatego wysłaliśmy oficjalne zapytanie.

Dokument do przejrzenia znajduje się TU  Do WOIPiP

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: