fbpx

Inwestowanie pieniędzy ze składek członkowskich – Już …. czy tylko …. ? –

UWAGA ! Tytuł zmieniony ze względu na dobro sprawy. Prokuratura bada temat.

W ostatnich dniach ze szpalt gazet nie schodzi informacja o firmie GETBACK.

GetBack to firma windykacyjna, która bardzo mocno weszła w rynek funduszy inwestycyjnych. Okazało się, że firma stoi na skraju bankructwa, ma bardzo duże straty i może być niewypłacalna. To znaczy część osób i firm, które zainwestowały swoje pieniądze w obligacje, mogą ich nie odzyskać.

Co to ma się do pielęgniarek ? Pojawiły się informacje medialne, że Warszawska Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych zainwestowała w spółkę pieniądze swoich członków – wysokość przekazanych składek 2 000 000 zł ( dwa miliony złotych !!! ).  Też zostaje przekazana nam ( niesprawdzona ) informacja, że była to jednoosobowa samodzielna decyzja ………….. (sic!)

My jako Stowarzyszenie bardzo dbamy o przejrzystość naszych finansów i nie wierzymy niesprawdzonym przeciekom czy plotkom. Jednak rozmiar afery jest ogromny, a konsekwencje źle ulokowanych składek naszych koleżanek ( też członków stowarzyszenia ) mogą bardzo negatywnie wpłynąć na ocenę pracy wszystkich Izb, szczególnie wzbudzając nieufność co do przejrzystości wydatków.

Ustawa o Samorządach reguluje sprawozdawczość finansową, między innymi poprzez wymuszanie przekazywania sprawozdań finansowych. Nie znaleźliśmy żadnych informacji o wydatkach Izb. A  nie chcemy, by dobre imię naszego Samorządu zostało nadszarpnięte.

Dlatego zwróciliśmy się o Dementi pogłosek prasowych, że jakiekolwiek pieniądze ze składek nie pracują na członków Izb, że są lokowane w niesprawdzonych funduszach, lokatach itd. Poprosiliśmy też o sprawozdania finansowe z lat 2016-2017 ( na razie tylko do WOIPiP ).

Mamy nadzieję uzyskać szybką odpowiedź która rozwieje wątpliwości i utnie spekulacje.

Szczególnie że środowisko pielęgniarek i położnych od dłuższego czasu podważa zasadność przymusowych opłat składkowych.

Jesteśmy bardzo zaniepokojeni tą sytuacją i dlatego wysłaliśmy oficjalne zapytanie.

Dokument do przejrzenia znajduje się TU  Do WOIPiP

Proszę zostaw odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: