Pielęgniarstwo, ale jakie ?

Pielęgniarstwo, ale jakie ?

Zbliża się 12 Maja . Święto Pielęgniarek.

Nasz dzień. Jaki będzie ?

Czy potrafimy cieszyć się z faktu, że jesteśmy pielęgniarkami ? Że mamy wspaniałą ciekawą pracę ? Czy jesteśmy radośni ?

Pytania pojawiły się w chwili, kiedy przeglądałem dwie strony. Jedna to strona Amerykańskiej organizacji pielęgniarskiej – ANA – prężnie działającej, organizującej wiele spotkań, grup wsparcia, mobilizującej do działania. Potrafiąca świętować radosne chwile. Zachęcająca do wstępowania w jej szeregi ( członkostwo jest dobrowolne).

Druga strona należy do naszego samorządu. Owszem, mamy piękną historię i wspaniałe zasłużone koleżanki ( ostatnio i kolegów). Ale trzeba iść do przodu. rozwijać się. Współpracować ze sobą.

Pielęgniarstwo w Polsce znika. W ciągu ostatniego roku wydarzyło się bardzo wiele. Wielu ludzi myśli i pracuje jak wyciągnąć nasz zawód z impasu.  Czy im się uda ?

Pytanie otwarte. Mi brakuje we wszystkich staraniach dwóch rzeczy. Konsultacji z samymi pielęgniarkami. Tymi pracującymi przy pacjencie. I samych pacjentów.

Tak się składa że ich zdanie też jest ważne.

PS. tak przy okazji. Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe organizuje piknik. Chcemy by Dzień Pielęgniarki był otwarty, dla wszystkich. By społeczeństwo miało zagwarantowany dostęp do usług medycznych, do profilaktyki. By miało świadomość, że bez pielęgniarek będzie cholernie ciężko.

Zapraszamy na stronę na fb 12 Maja Dzień Pielęgniarki

oraz na naszą stronę wydarzenia http://www.pielegniarkicyfrowe.pl/12-05-happening-w-dniu-pielegniarki/

 

Proszę zostaw odpowiedź

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: