Kształcenie pielęgniarek w systemie zaocznym to co najmniej 11 lat nauki!!!

Kształcenie pielęgniarek w systemie zaocznym to co najmniej 11 lat nauki!!!

Witam! Dziś w cyklu „PRZEMYŚLENIA  WŁASNE”

Kształcenie pielęgniarek w systemie zaocznym to co najmniej 11 lat nauki!!!

Kolejny pomysł ministerialny, mianowicie darmowe studia  zaoczne dla pielęgniarek i położnych. Wyliczenia są druzgocące! Skoro pierwszy stopień (licencjat pielęgniarstwa) to nie mniej niż 4720 godzin dydaktycznych, a drugi stopień to kolejne godziny… specjalizacja kolejne….
System zaoczny zorganizowany w klasyczny sposób, czyli co drugi weekend sobota i niedziela (4 dni miesięcznie) razy 9 miesięcy na uczelni = 432 godziny na ROK. W systemie zaocznym student pielęgniarstwa musi spędzić na uczelni co najmniej 11 lat!!! I jeśli nawet dołożymy jeszcze dwa dni w miesiącu to okres skraca się zaledwie do 7 lat! Ja nie wiem czy ktoś chce być wiecznym studentem.
Czy ministerstwo chce mieć niedouczony personel??? Czy może nie widzi, że Pielęgniarki  i Położne to personel wysokospecjalistyczny? Pewnych rzeczy nie należy upraszczać bo to zabawa ludzkim życiem… Jestem pewna jednego, dla mnie liczy się człowiek, a człowiek dobrze zaopiekowany przez wykształcony personel generuje mniejsze straty dla systemu. To trzeba zrozumieć.

Kasia Kowalska

Proszę zostaw odpowiedź

1 komentarz do wpisu “Kształcenie pielęgniarek w systemie zaocznym to co najmniej 11 lat nauki!!!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: