Pielęgniarki jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku

Pielęgniarki jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku

W normalnym kraju specjalistom się płaci. I to duże pieniądze. Jeżeli brakuje specjalistów, to się im płaci więcej, bo ich jest mało. A jednocześnie organizuje rynek pracy tak, by zachęcić ludzi do pracy w tych zawodach i specjalnościach.

Dlaczego w tym kraju ( celowo pisane w TYM ) to nie działa ? Dlaczego u nas Opieka Medyczna, nie, … praca pielęgniarek i położnych jest stawiana na szarym końcu pracowników ochrony zdrowia ?

I czy same pielęgniarki i położne zreflektują się i nie będą podejmować  się wykonywać beznadziejnie kiepsko płatnych prac wykonywanych w  kiepskich warunkach ?

Zapraszam na stronę Medexpress do przeczytania barometru najbardziej poszukiwanych zawodów w Polsce. Proszę zwrócić uwagę na zarobki miejsc 1 i 2. 🙂

pielęgniarki wśród najbardziej deficytowych zawodów w Polsce

Proszę zostaw odpowiedź

3 komentarze do wpisu „Pielęgniarki jednym z najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku

  1. dzień dobry,

    sytuacja w opiece zdrowotnej jest dramatyczna, mogę sobie tylko wyobrazić jak bardzo, piszę to z perspektywy emigracji na której jestem już prawie 7 lat. Pracowałam we Wrocławiu, w dużym szpitalu, dzień za dniem słyszałam te same komentarze o sytuacji, że jest źle itp. Pojawiła się w końcu idea aby zrobić strajk, najpierw jeden tydzień – instrumentariuszki, drugi tydzień – anestezjologiczne. Oczywiście nic z tego nie wyszło, bo prawie każdy się bał. Ja się nie bałam, ale nie widziałam możliwości tkwić w tym „toksycznym” środowisku w którym codziennie przewijały się te same tłumaczenia : „ta ma dzieci”, „ta ma kredyt” etc….obserwuję Państwa stronę i newsy co jakiś czas, mam nadzieje że wiele Państwo zdziałacie bo izby i związki to takie instytucje z dawnej epoki…..trzymam kciuki. Osobiście nie wiem czy wrócę do pielęgniarstwa po powrocie do kraju, może na krótko zanim skończę inny kierunek który mam w planie. Moje koleżanki odchodzą z zawodu, kończą inne kierunki. Nie mam nawet słów by to opisać. Trzymam kciuki za Państwa i pozdrawiam.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: